Tıp 27 EKİM 2015 / 13:25

Schwind Amaris göz kusurlarına savaş açtı

VSY Biotechnology; distribütörlüğünü gerçekleştirdiği Schwind firmasının cihazlarını Türk sağlık sektörüne sunmaya devam ediyor. ‘No-Touch’ teknolojisi sayesinde Schwind, Amaris model cihazı ile herhangi bir mekanik işleme gerek kalmadan, kornea dokusunu kesmeden miyopi, hipermetropi ve astigmat gibi gözdeki kırma kusurlarını tedavi etme imkânı sağlıyor.

7 boyutlu göz takip özelliği bulunan Schwind Amaris 1050RS modeli, aynı zamanda SmartPulse teknolojisi sayesinde cerrahi işlem sonrasındaki birkaç gün içinde hastaları net bir görüşe kavuşturuyor ve tedavi gören kişiler günlük hayatlarına hızlıca adapte olabiliyorlar.

Amaris cihazı; yaşa bağlı olarak ortaya çıkan ve göz lensinin esnek yapısını kaybetmesinin doğal bir sonucu olarak gelişen “Presbiyopi”nin tedavisinde etkin bir rol oynuyor. Schwind Amaris tarafından geliştirilen PresbyMax tedavi modülü ile uzak, orta ve yakın mesafede üç boyutlu görüş kalitesi elde edilebiliyor.

PresbyMax tedavi modülünü hastalarına uygulayan, VeniVidi Göz Hastanesi’nden Opr. Dr. Akın Akyurt cihazla ilgili deneyim ve görüşlerini şu şekilde anlatıyor:

“Presbiyopi tedavisi için 2012 yılından bu yana PresbyMax yöntemini kullanıyorum. Amaris’in PresbyMax özelliği ile bugüne kadar yaklaşık 400 hastada 800 Lasik tedavisi gerçekleştirdim. Bu tekniğin başarısı klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır. İlk olarak ‘’simetrik’’ tedavi tipi ile uygulamalara başlamıştım. Daha sonra ‘’µ-Monovision’’ tipi tedaviyi kullandım. En iyi sonuçlara ise PresbyMax ‘’Hybrid’’ tipi tedavi ile ulaştım. PresbyMax hibrid tedavi sonrasında hastaların çoğu daha ilk günlerde 20/20 düzeltilmemiş uzak görme keskinliğine ve 20/30 yakın görme keskinliğine ulaşarak başarılı bir binoküler görüşe kavuşuyorlar.

Hastalarımız bu tedaviden çok memnun. Preoperatif hasta seçimi, tedavi başarısı için en önemli parametredir. Şu an PresbyMax tedavisi için uygun adayların nasıl seçilmesi gerektiğini tam olarak biliyoruz. PresbyMax tedavisini lasik dışında ‘’no touch ‘’ lazer sistemiyle de kombine edebilmekteyiz. Her şekilde PresbyMax ile ulaşılan sonuçlar konusunda kesinlikle ikna oldum. Deneyimlerime göre PresbyMax in en önemli özelliği uzak ve yakın sorununu aynı anda tedavi edebilmesidir, bu açıdan diğer yöntemlere göre daha üstündür. +/- 5 diyoptri aralığındaki tüm uzak görme kusurları yakın görme kusuru ile birlikte tek seansta hassas ve güvenle düzeltilebilmektedir."

VSY Biotechnology CEO'su Dr. Ercan Varlıbaş ise teknoloji ile birlikte tedavi yöntemlerinde süregelen gelişmelerin kendilerini mutlu ettiğini ifade ederek;üstün teknolojik cihazlar ile göz hekimlerini buluşturmaya devam edeceklerini söyledi. 
ETİKETLER : Schwind Amaris 1050RS
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun