Tıp 26 MAYIS 2013 / 11:34

Avea mobil sağlık çözümlerini tanıttı

Avea, 6. Akademik Geriatri Kongresi’nde mobil sağlık konusunda yaşlı bakım çözümlerini tanıttı.Akademik Geriatri Derneği tarafından 22-26 Mayıs tarihleri arasında İzmir'de düzenlenen Akademik Geriatri Kongresi, bu yıl Avea’nın sponsorluğunda gerçekleşti. Kongrede, geriatrik yaş grubunun sık görülen hastalıkları ve bakımları çeşitli yönleriyle tartışıldı. Yaşlı bakımında dünyadaki son gelişmelerin ve akademik çalışmaların paylaşıldığı kongre kapsamında, Avea bu alanda özellikle ihtiyaç sahiplerinin daha bağımsız ve güvenli bir yaşam sürmesine olanak tanıyan kişisel iletişim ve güvenlik çözümleri ile uzaktan takip ve kontrol hizmetlerini tanıttı.

Kongre, geriatristler, iç hastalıkları uzmanları, huzur ve bakım evleri çalışanları, aile hekimleri, pratisyen hekimler, nöroloji uzmanları, psikiyatri uzmanları ve fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanları başta olmak üzere geriatri alanıyla ilgilenen tüm hekimleri ve konuyla ilgili herkesi bir araya getirdi.

Avea'nın sağlık alanındaki çalışmalarının temelinde; mobil uygulamalarını yaygınlaştırarak, mobiliteyle zaman ve mekandan bağımsız, kesintisiz sağlık hizmetinin yaratılması olduğunu söyleyen Avea Kamu Satış ve Ankara Bölge Direktörü Mehmet Işık şunları söyledi:
“Mobil sağlık alanına Avea olarak çok önem veriyoruz. SMS bilgilendirme servislerinden mobil imzaya, telefonla sağlık danışmanlığından kronik hasta takibine bu alanda fark yaratan projeleri ardarda hayata geçirdik. Teletıp projelerimiz hızla gelişiyor; bunun yanısıra telebakım adını verdiğimiz yaşlı bakımına ve güvenliğine özel çözümlerimizle de ihtiyaca yönelik hizmetler sunuyoruz. Bu alandaki ilk adımı bayilerimizde satılmakta olan kolay telefon Doro ile attık. Kamu için de sağlık oldukça ön plana çıkan, ülkemizin bütçesinde önemli bir oranı oluşturan bir alan. Bu noktada hekimlerimizin, üniversitelerin, sağlık kurumlarının ve bakanlığın ihtiyaçlarını gözeterek en uygun ve hem sistem hem de hastalar açısından en faydalı çözümleri sunuyoruz. Avea daha mutlu bir gelecek için sağlık konusunu çok önemsiyor,mobil sağlık alanında katma değer yaratacak yenilikçi ürünler sunmaya devam edeceğiz."
ETİKETLER : Avea geriatri
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun