Tıp 07 TEMMUZ 2014 / 14:06

Abdi İbrahim Almanya’daki her iki Alzheimer hastasından birini tedavi ediyor

Abdi İbrahim, kaliteli ilaç üretimi ile Avrupa’daki kendi markasıyla yürüttüğü faaliyetleri genişletti.

Abdi İbrahim pazarlarda büyümesini sürdürüyor. 2010 yılında Portekiz’de kurduğu Abdi Farma şirketi aracılığı ile 2012 yılından beri birçok Avrupa ülkesine kendi markasıyla ihracat yapmaktaydı. Bunlara bir yenisini ekleyerek,yaklaşık 82 milyon nüfusa sahip Almanya’nın yüzde 52’sinin hizmet aldığı AOK (Allgemeine Ortskrankenkasse) sağlık kurumu ile 2 yıllık münhasır anlaşma imzaladı.

Memantine Abdi isimli Alzheimer tedavisinde kullanılan ürünü Alman hastaların tedavisine sunarken aynı adlı ilaçtan pazar rakamlarına göre yılda yaklaşık 7 buçuk milyon avro satış rakamına ulaşması hedefleniyor. Yapılan araştırmalara göre; 2013 yılı itibarıyla Almanya’da bulunan1,4 milyon Alzheimer hastasına her yıl 40 bin hasta eklenerek 2050 yılında bu rakamın 3 milyona ulaşması beklenmektedir. Abdi İbrahim, Memantine isimli ürününde sahip olduğu yüzde 45 pazar payı ile yaklaşık 600 bin Alman Alzheimer hastasının tedavisine katkı sağlamaktadır.

Dünya Liginde Türk Oyuncu: Abdi İbrahim

Küresel bir oyuncu olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Abdi İbrahim, ilaç alanındaki uzmanlığını uluslararası pazarlarda özellikle de Avrupa Birliği ülkelerinde gösterme yolunu açtı.

Bir asırdan uzun süredir ilaç sektörünün kurumlarından biri olan Abdi İbrahim, ilaç kalitesindeki başarısını Almanya’daki AOK anlaşmasının yanı sıra, 2013 yılında Hollanda’da gerçekleşen Menzis ve CZ anlaşmalarını da ilgili sağlık kurumları ile imzalayarak gösterdi.

Şirket, halen Belçika, İngiltere, Fransa, Çek Cumhuriyeti, Portekiz gibi diğer Avrupa Birliği ülkelerinde de kendi markasıyla hasta sağlığına hizmet etmeye devam ediyor.

Daha ayrıntılı bilgi için www.abdiibrahim.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun