Tıp
Tıp
Cepte taşınan telefon kısırlık yapıyor Testislere yakın taşınan cep telefonları doğurganlığı azaltıyor. Gün içinde cep telefonunu pantolon cebinde taşıyan erkeklerin yüzde 47’sinde sperm sayısı azalıyor.
Alp Yaşar Terlemez 14 TEMMUZ 16 / 13:10
Tıp
Sony'den medikal kullanıma yönelik iki yeni monitör Sony, medikal alanda kullanılmak üzere tasarladığı iki yeni Full HD LCD monitörünü duyurdu.
Alp Yaşar Terlemez 13 TEMMUZ 16 / 09:49
Tıp
Google DeepMind ile sağlık tarafına yöneliyor Google, yapay zeka özelinde çalışmalar yürüten DeepMind ile sağlık tarafına uygulamalar geliştirmeye hazırlanıyor.
Ekrem Uçman 26 ŞUBAT 16 / 12:31
Tıp
Autodesk yeni sağlık uygulamasını pazara sundu Autodesk, ortopedi sektörü için 3B baskı ile tıbbi implant üretimini optimize eden “Within Medical” uygulamasını sağlık sektörünün hizmetine sundu.
Ekrem Uçman 18 ŞUBAT 16 / 13:32
Tıp
Boston Scientific tıp dünyasına katkı yapmayı sürdürüyor Medikal teknoloji şirketi Boston Scientific Corporation, 21 Aralık 2015 tarihinde İstanbul Altunizade’de Bilimi Geliştirme Enstitüsü'nü açtı.
Kemalettin Bulamacı 22 ARALIK 15 / 13:30
Tıp
Kemoterapi ilaçlarına robot eli değiyor Kanserle mücadelede kullanılan kemoterapi ilaçları, Türkiye’de bir süredir robotlar tarafından hazırlanıyor. Hastanın tedavi sürecini güvene alan, sağlık çalışanlarını ise bu ilaçların olumsuz etkilerinden koruyan robotik sistem ilaç ...
Ekrem Uçman 02 ARALIK 15 / 13:52
Tıp
Schwind Amaris göz kusurlarına savaş açtı VSY Biotechnology; distribütörlüğünü gerçekleştirdiği Schwind firmasının cihazlarını Türk sağlık sektörüne sunmaya devam ediyor. ‘No-Touch’ teknolojisi sayesinde Schwind, Amaris model cihazı ile herhangi bir mekanik işleme gerek kalmadan, kornea ...
Ekrem Uçman 27 EKİM 15 / 13:25
Tıp
Kök hücre sarı noktaya çare olabilir Görüş kaybı ve körlük yaşayan yüzbinlerce kişi için umut ışığı doğdu. Sarı nokta hastalığı olarak da bilinen "maküler dejenerasyon" sorununun çaresi kök hücreler olabilir. Özellikle orta yaş ve üzeri yaşlarda görülen sarı nokta (maküler ...
Ekrem Uçman 30 EYLÜL 15 / 14:29
Tıp
Giyilebilir sağlık çipleri sağlık alanında devrim yapacak Akıllı gözlük ve saat gibi cihazlarla hayatımıza giren giyilebilir teknolojiler, sağlık ve tıp alanında da karşımıza çıkmak üzere. Giyilebilir teknolojilerin sağlık alanındaki ilk uygulamalarından biri de, Xerox PARC ile Smart Design adlı şirketin ...
Ekrem Uçman 26 AĞUSTOS 15 / 12:33
1 2 3
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun