Telekom 11 ARALIK 2009 / 07:53

ZyXEL NSA-210 ile gelecek evinizde

ZyXEL'in yeni NSA-210 medya sunucusu, gelişmiş özellikleri ile sıradan evleri geleceğin akıllı evlerine dönüştürüyor.

ZyXEL'in yeni NSA-210 medya sunucusu, gelişmiş özellikleri ile sıradan evleri geleceğin akıllı evlerine dönüştürüyor.


Bağlantı çözümleri ve teknolojileri sağlayan ZyXEL'in gelişmiş özelliklerle donatılmış medya sunucusu NSA-210, Türkiye'de de satışa sunuluyor. 2 TB'a kadar çıkabilen depolama kapasitesine sahip olan NSA-210, çoklu paylaşım, kimlik doğrulama, veri şifreleme ve veri yedekleme işlemleri için de kullanılıyor. Şık ve kompakt tasarımı, uygun fiyat ve zengin özellikleri ile NSA-210'un, evinde film, müzik ve dijital veri arşivleyen kullanıcıların oldukça ilgisini çekmesi bekleniyor.

NSA-210, sahip olduğu DLNA 1.5 sertifikası ile bir medya sunucusu olarak farklı türdeki ve markalardaki dijital cihazlarla uyumlu bir şekilde çalışabiliyor. NSA-210, üzerinde depoladığı video, resim ve müzik gibi dosyaların DLNA uyumlu cep telefonu, HDTV, medya oynatıcı ve PDA gibi cihazlar tarafından erişimini sağlayarak dijital bir eğlence merkezine dönüşüyor.

Bittorent P2P dosya transfer yazılımına sahip olan cihaz, gelişmiş dosya kontrol özellikleri sayesinde kullanıcının indirmek istediği her tür dosyayı bilgisayar kapalıyken bile, hatta istediği hafta, gün ve saatte otomatik bir şekilde elde etmesini sağlıyor. NSA-210, FTP sunucusu olan, YouTube ve Flickr ile çalışan internet severlerin de işlerini kolaylaştırıyor. Geleceğin teknolojilerini üreten ZyXEL'in NSA-210 ürünü, üzerindeki dosyaların otomatik olarak FTP sunucusuna, gerektiği şekilde yüklenmesini sağlıyor. Aynı şekilde, kolayca yapılan bir ayarlamayla NSA-210, üzerine yeni depolanan video ve fotoğrafları da otomatik olarak kullanıcı adına YouTube ve Flickr'a yükleyebiliyor. Böylece kullanıcıları saatlerini ve emeklerini boşa harcamaktan kurtarıyor.