Telekom 15 HAZİRAN 2009 / 12:22

ZyXEL'den veri depolama için yeni bir alternatif

ZyXEL, kurumsal veri depolama çözümleri ailesine yeni bir ürün ekledi.

ZyXEL, kurumsal veri depolama çözümleri ailesine yeni bir ürün ekledi.


ZyXEL'in NAS (Network Attached Storage) ürün ailesinin en genç üyesi NSA-2401’i Türkiye’de de satışa sunuldu. Sunduğu disk yapılandırma seçenekleriyle JBOD, RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 10 standartlarını destekleyen ZyXEL NSA-2401, kullanıcılara hız ve güvenlik anlamında çeşitlilik sunuyor. Kurumların ağ üzerinden veri depolama ihtiyaçlarını karşılayan ürün, sahip olduğu 4 adet disk yuvası ile 6 TB kapasiteli depolama alanı sağlıyor.


NSA-2401 ile ücretsiz olarak sunulan yedekleme yazılımı da sunuluyor. Hata kontrolü, yük paylaşımı, bağlantı kümeleme, jumbo frame uygulamalarını destekleyen NSA-2401, yüksek veri okuma ve yazma hızı sağlıyor. ZyXEL NSA-2401, sunduğu Microsoft Windows Active Directory Service (ADS), Access Control List (ACL), NTv4 Domain desteğiyle kullanıcı grupları oluşturulmasını ve bu grupların yönetilebilmesini sağlayabiliyor. XFS dosya sistemini destekleyen ürüne, USB arayüzü aracılığıyla harici disk bağlanabiliyor. Bu sayede ihtiyaç duyulduğunda daha geniş depolama alanı sunabilen NSA-2401, takılan harici disk üzerinde EXT2/EXT3, FAT/FAT32 ve NTFS dosya sistemlerini destekliyor. Aktif durumdayken 54 W güç harcayan ürün, açılış ve kapanış saatlerinin programlanabilmesi sayesinde de enerji tasarrufu sağlıyor.


www.zyxel.com.tr


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun