Telekom 29 EYLÜL 2008 / 07:55

Yüksek kapasitelisi de var, kolay taşınabiliri de

Seagate, FreeAgent harici disklerinin 2008 Sonbahar serisini piyasaya çıkardı.

Seagate, FreeAgent harici disklerinin 2008 Sonbahar serisini piyasaya çıkardı.


Seagate FreeAgent harici disk ailesinin yeni fertlerinden FreeAgent Go 12,5 mm kalınlığıyla varolan en ince harici disk olarak öne çıkıyor. Go modeli 500 GB’a varan depolama kapasitesi sunuyor. FreeAgent Go’nun bağlantı yuvası seçeneği kablo karmaşasını ortadan kaldırıyor. FreeAgent Desk ile FreeAgent XTreme diskleri ise ailenin 3,5 inç masaüstü seçenekleri olarak 1,5 TB kapasiteye kadar depolama imkanı sunuyorlar. FreeAgent Desk diski; USB 2.0 arayüzüyle çalışıyor. Özellikle yüksek çözünürlükte video ve grafik dosyalarıyla çalışanlar için seçenek sunan FreeAgent XTreme diski ise eSATA, USB 2.0 ve FireWire 400 olmak üzere üç arayüzü destekliyor.


Windows Vista ve XP işletim sistemleriyle uyumluluk gösteren FreeAgent disklerinin Go ve Desk modellerinin Mac OS X’e göre formatlı seçenekleri bulunuyor. Diskler otomatik yedekleme ve çoklu bilgisayar senkronizasyonları sağlayan Seagate Manager yazılımı ile donatılıyorlar. Disklerde ayrıca yazılım bazlı AES 256 bit kriptolama güvenliği ve bilgileri gizli ve emniyette tutmaya yardımcı olmak için Seagate DrivePass şifre koruması bulunuyor.


www.seagate.com/www/tr-tr/

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun