Telekom 22 HAZİRAN 2010 / 06:43

Yeni nesil hafıza kartı piyasadaki yerini alıyor

Kingston SDXC teknolojisine güveniyor, yaygınlaşması için gün sayıyor.

Kingston SDXC teknolojisine güveniyor, yaygınlaşması için gün sayıyor.


Kingston yeni hafıza kartını piyasaya sürdüğünü duyurdu. Yeni nesil hafıza kartı eski SD kartlarla aynı formda ancak ayrı yuvalarda kullanılabiliyor. Ayrıca yeni kartlarda daha geniş kapasiteler ve hızlı veri transfer aktarımı sağlanıyor.

Yeni nesil hafıza kartı Kingston 64GB SDXC, SDA Bellek Kart Standart Versiyonu 3.01 UHS-1 ile uyumlu. SDXC kartlar, exFAT dosya sistemini kullanmasına karşın SDHC veya SD kartları ile geriye doğru uyumlu değil.

Kingston'ın sunduğu 64GB SDXC, 60MB/sn'ye kadar okuma ve 35MB/sn'de yazma hızlara ulaşıyor. Kingston Flash Kart İş Yöneticisi Wendy Lecot, "SDXC kart, RAW formatında yüksek hızda sürekli çekim ve yüksek çözünürlükte saatlerce kayıt yapabilme olanağı sağlıyor" diyerek ne nesil kartın yararlarından söz etti.

Yeni kamera ve cihazların tanıtım ürünlerinde SDXC yuvaları bulunuyor. Ancak şu anda piyasada yeterince SDXC yuvası barındıran cihaz olduğunu söylemek mümkün değil. SDXC kart uyumluluğu hakkında detaylı bilgi için www.sdcard.org/consumers/using_sdxc/ adresini ziyaret etmek yeterli olacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun