Telekom 17 EYLÜL 2013 / 10:46

Vodafone Türkiye trafik güvenliğine duyarlı

Vodafone Türkiye İngiliz Standartları Enstitüsü BSI tarafından verilen ISO 39001 sertifikasını alan 7. şirket oldu.
Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Pınar Kalay, 'Biz de, bu verilerin ciddiyetinin altını çizerek BSI tarafından yapılan detaylı ve uzun denetim sürecinin ardından, bu standardı almak için gereken tüm aşamaları başarıyla tamamladık. BSI tarafından bize iletilen bilgiye göre, Türkiye’de İngiliz Standartları Enstitüsü BSI tarafından belgelendirilen ilk ISO 39001 Yol Trafik Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası’nı almaya hak kazanırken, dünyada da bu sertifikayı almaya hak kazanan 7. Şirket olduk. Bu sertifikayı başarıyla almış olmamız, uygulamakta olduğumuz Yol Trafik Güvenliği süreçlerimizin ve bu süreçlerin saha uygulamalarının uluslararası standartların üzerinde olduğunun en iyi göstergesi olmuştur. Trafik konusundaki sorumluluğumuzun bir yansıması olarak almaya hak kazandığımız bu sertifikanın, ülkemizin en büyük sorunlarından biri olan trafik güvenliğini etkin şekilde sağlamak yönünde önemli bir adım olduğunu düşünüyoruz' dedi.

Sertifika gereklilikleri

Karayollarında gerçekleşen kazaları azaltmak amacıyla yayınlanan sertifika, Karayolu Trafik Güvenliği Yönetim Sistemi’nin kurulmasını, uygulanmasını, bakımının sağlamasını ve performansının geliştirmesini uluslararası bir standartla belgeliyor. Sertifika gerekliliklerine göre, Vodafone Türkiye bünyesinde 15 çalışan 5 günlük ISO 39001 Yol Trafik Güvenliği Sistemi Bilgilendirme ve İç Denetçi Eğitimi aldı. Sistem kurulum çalışmalarının bir parçası olarak tüm operasyonları içeren 6 günlük bir Vodafone Türkiye ISO 39001 İç Denetimi yapıldı. ISO 39001 Yol Trafik Güvenliği Sistemi Standardı bakış açısıyla tüm operasyonları içeren bir Vodafone Türkiye Yol Trafik Güvenliği Risk Analizi hazırladı. Sistem kurulumu esnasında Vodafone Türkiye bünyesindeki 1.116 araç Vodafone Türkiye Sürüş Güvenliği Prosedürü’ne ve ilgili mevzuata göre gözden geçirildi. Ayrıca bir yıl boyunca 2.361 sürücüye Yol Trafik Güvenliği eğitimi verildi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun