Telekom 01 ARALIK 2008 / 10:48

Verbatim multimedya’yı oturma odanıza getiriyor

Verbatim, her biri 500 GB depolama kapasitesine sahip Media Station ve Media Station Pro adlı iki yeni çokluortam ürününü tanıttı.

Verbatim, her biri 500 GB depolama kapasitesine sahip Media Station ve Media Station Pro adlı iki yeni çokluortam ürününü tanıttı.MediaStation, tatil videoları, fotoğraflar, müzik ve filmleri kolaylıkla depoluyor ve doğrudan TV üzerinden stereo sistem ile yeniden oynatılabiliyor. LAN bağlantısıyla sistem evinizdeki ağa entegre edilirken, MediaStation Pro ürünü Internet üzerinden yayın yapan radyoları da destekliyor.


 


Televizyona doğrudan bağlantı sağlayan sistem bir kilogram ağırlığında ve yer kaplamaması için özel olarak tasarlanan iki ayak üzerine yerleştirilmiş. Fan kullanılmadığı için çok sessiz ve özel tasarımı ile her türlü dekora uyum gösteren bir ürün niteliğinde.


 


MediaStation veri yazımı ve okunması için 3.5”  SATA disk kullanıyor. 500 GB’lik bellek kapasitesi formatına göre 1.000 saatlik video (Mpeg4) veya 6.300 saatlik müzik kaydı (MP3) veya 250.000 adet 5 Megapiksel boyutunda fotoğraf depolayabiliyor.


 


Multimedya diskler, MPEG4, DivX, MP3, WMA, WAV, Ogg Vorbis, JPEG ve PNG gibi video, ses ve grafik formatlarını çalıştırıyor. Sistem için gerekli tüm kablolar kutunun içinde bulunuyor. MediaStation’ın her iki modeli de Digital Audio 5.1 formatını destekliyor.


 


MediaStation Pro modeli HDMI bağlantısı ile 1080p çözünürlükte full HD sunuyor. MediaStation’ın standart versiyonu ise 1080i çözünürlüğe sahip. USB 2.0 bağlantısı, ek verilerin MediaStation Pro ürününe aktarılmasını veya doğrudan TV’den görüntülenmesini sağlıyor. MediaStation 139 Euro+KDV, MediaStationPro’nun ise 199 Euro+ KDV’den satışa sunulacak.