Telekom 16 EKİM 2012 / 14:58

Uydu fırlatılışını canlı izleyin

Uydu fırlatılışını canlı izleyin

Uydu operatörü Eutelsat Communications’ın yeni uydusu EUTELSAT 21B, 9 Kasım’da yörüngesine gönderiliyor.Gönderiliş anı Eutelasat’ın web sitesinden canlı izlenebilecek olan bu yeni uydu, her tür telekomünikasyon servisleri için özel ve kamu kurumları tarafından kullanılabilinecek.

Eutelsat Communications’ın yeni uydusu yörüngesine gönderilmeye hazırlanıyor. 9 Kasım tarihinde Arianespace’ın Ariane 5 (Ucus VA210) roketiyle gönderilecek olan EUTELSAT 21B adlı uydu, taşıyıcı roketin bulunduğu, Fransa’nın Guyana bölgesindeki Kourou’ya vardı. Roketin gönderilme saati ise 22.05 (Orta Avrupa Saati) olarak açıklandı.

Thales Alenia Space tarafından Spacebus 4000 platformu kullanılarak inşa edilen Eutelsat 21B, kalkışta 5 ton ağırlığında olacak. Uydunun yörüngede 15 yıl boyunca etkin halde çalışması planlanıyor.

Bu yeni uydu, Avrupa, Kuzey Amerika, Orta Doğu ve Asya’da bulunan telekomünikasyon işletmecileri, özel ve kamu şirketlerinin kullanımına açık olacak. Uydu aracılığıyla Eutelsat, bu bölgelerdeki kapasitesini yüzde 50 oranında artırabilecek. Aynı zamanda Eutelsat’ın bu en yeni uydusu, mevcut Eutelsat 21A yerine geçerek, ticari servislerin devamlılığı için kullanılacak.Eutelsat Türkiye, Ortadoğu ve Orta Asya Bölge Satış ve Pazarlama Direktörü Ali Korur, Eutelsat 21B ile ilgili şunları söyledi:

“Uzun süreli işletme tecrübemizle, bölge ülkelerinin kendi içlerinde ve birbirleri arasında ihtiyaç duydukları kapsama, kapasite ve teknoloji ihtiyaçlarına azami cevap verebilecek şekilde tasarlanan ve hizmete sunulacak olan bu uydunun, sunacağı kaliteli hizmetlerle Eutelsat’ın başarısını devam ettireceğine inanıyoruz.”

Uydunun gönderilişini canlı olarak izlemek isteyenler www.eutelsat.com adresini ziyaret edebilir.
ETİKETLER : eutelsat Eutelsat uydu
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun