Telekom 01 MART 2012 / 11:39

Turkcell'e 'En İyi Ürün' ödülü geldi

Turkcell'e 'En İyi Ürün' ödülü geldi

2012 Global Mobil Ödülleri, Barcelona’da devam eden GSMA Mobil Dünya Kongresi’nde sahiplerini buldu. Turkcell, TıklaKonuş ile En İyi Ürün ödülüne sahip oldu. 


Bu yıl sekiz kategoride ve 31 ayrı dalda düzenlenen Global Mobil Ödülleri’nde, Turkcell’lilerin Facebook’ta birbirlerinin numarasını görmeye ya da numara çevirmeye gerek kalmadan tek tıklamayla sesli arama yapabilmelerini sağlayan servis, “Müşteriye Hizmet İçin En İyi Ürün veya Çözüm” dalında birincilik ödülü aldı.

Konuyla ilgili konuşan Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, TıklaKonuş servisi ile dünyada bir ilke imza attıklarını belirtirken, Türkiye’nin artık teknolojiyi ithal eden değil üreten ülke haline gelmesi için çok çalıştıklarını söyledi. Ciliv, Turkcell olarak inovasyon kavramının doğal destekçisi olduklarını, yeni ve yaratıcı fikirlerin ekonomik değere dönüştüğünde anlamlı olacağına inandıklarını ifade etti.

Web siteleri üzerinden tek tık ile iki kişi arasında sesli görüşme başlatma, yönetme ve sonlandırma hizmetlerinin gerçekleşmesini sağlayan TıklaKonuş servisi, görüşmenin başlatıldığı web sitesine göre 1,5 lira ile 40 kuruş arasında değişiklik gösteriyor. Turkcell’liler Gezenzi.com, gncPlay, Yonja.com, Rocconect ve Turkcell Online İşlem Merkezi’nde TıklaKonuş farkı ve kolaylığıyla görüşme başlatabiliyor.

Facebook kullanıcılarının TıklaKonuş servisinden yararlanabilmeleri için Turkcell abonesi olmaları ve TıklaKonuş uygulamasını yüklemeleri gerekiyor. Bu uygulama sayesinde servisi kullanan arkadaşlarına ulaşabilen kullanıcılar, belirli kriterler doğrultusunda yeni arkadaşlar da arayabiliyorlar.

TıklaKonuş nasıl çalışır?

  • TıklaKonuş ile arama başlatma onaylandığında, 757 3223 servis numarasından arayan kişiye bir çağrı gelir.

  • Gelen çağrı cevapladığında, 757 3223 servis numarası diğer kullanıcıyı da arar.

  • Her iki tarafta cep telefonunu açtığında görüşme başlamış olur.


 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun