Telekom 08 NİSAN 2016 / 18:35

Turkcell’in reklamı RÖK’e takıldı

Turkcell’in televizyonlarda dönen reklamı “Dünyanın en hızlı İnterneti yani 4.5G sadece Turkcell’de” ifadesinin rakip operatörleri kötülediği gerekçesi ile Reklam Özdenetim Kurulu’na takıldı.

4.5G’nin devreye girmesiyle birlikte operatörler arasında sadece hız değil reklam konusunda da bir yarış yaşanıyor. Reklamıyla sadece Türkiye’nin değil dünyanın da en hızlı interneti bizde vurgusunu yapan Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone’ın şikayeti ile Reklam Özdenetim kuruluna takıldı. RÖK, rakip operatörlerin başvurusu ile birlikte reklamı incelemeye aldı ve Turkcell reklamının diğer operatörler hakkında negatif algıya yol açacağı gerekçesiyle Turkcell’den gerekli düzeltmeler yapılana dek reklamın yayınını durdurmasını istedi. Turkcell’in 8 Nisan akşamına kadar reklam filmindeki iddiaların desteği niteliğindeki belgeleri iletmesi de istenmiş.
Eğer Turkcell bu iddiasını destekleyen belgeleri Reklam Özdenetim Kurulu’na iletmez ve yayını durdurmazsa RÖK yayıncı kuruluşlardan bu reklamı yayınlamamalarını isteyebilecek.
Turkcell dünyanın en hızlı internetine sahip olduğu iddiasını bakalım destekleyebilecek mi. 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun