Telekom 10 TEMMUZ 2014 / 08:53

Taksim Meydanı'nda ölçüm cihazı kuruldu

Taksim Meydanı'nda elektromanyetik alan değerleri ölçülecek.

Taksim Meydanı’nda, ortamda bulunan elektromanyetik alan değerlerini ölçmek için ESİS Projesi kapsamında ölçüm cihazı kuruldu. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın talimatı ile kurulan ölçüm cihazından elde edilen sonuçlar kamuoyuyla çevrimiçi olarak paylaşılıyor. Taksim Meydanı'ndaki elektromanyetik alan ölçüm sonuçlarına ema-olcum.btk.gov.tr adresinden ulaşılabiliyor.

ESİS Projesi kapsamında baz istasyonlarından yayılan elektromanyetik alan (EMA) ölçüm değerlerinin sürekli (7/24) izlenmesi için bir proje başlatılmıştı. Bu yılın Ocak ayında vatandaşların baz istasyonları ölçüm sonuçları hakkında daha fazla bilgilendirilmesi için ve okul, üniversite, hastane, bina vb. baz istasyonlarının birden çok sayıda bulunduğu yaşam alanlarına yakın yerlere ölçüm cihazları kuruluyor. Yeni sistem sadece baz istasyonlarını değil, radyo-tv gibi tüm vericilerin elektromanyetik alan değerlerini de ölçüyor. Bu cihazlarla elektromanyetik alan değerlerinin sürekli olarak ölçülmesi sonuçların çevrimiçi olarak kamuoyuna duyurulması sağlanıyor. Belirlenen noktada güncel ve geriye dönük sonuçlara da erişmek mümkün.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun