Telekom 12 MAYIS 2009 / 11:44

Sun'dan yeni "Açık Ağ Sistemleri"

Sun'ın veri merkezlerini de kapsayan yeni ürün portföyü; blade mimarisi, yeni ağ iletişimi teknolojileri ve Intel Xeon işlemci 5500 serisine dayanan yedi yeni sistemi kapsıyor.

Sun'ın veri merkezlerini de kapsayan yeni ürün portföyü; blade mimarisi, yeni ağ iletişimi teknolojileri ve Intel Xeon işlemci 5500 serisine dayanan yedi yeni sistemi kapsıyor.Sun Microsystems yeni ağ iletişimi becerilerine, yönetim kolaylığı sağlayan özelliklere ve soğutma yönetimine sahip gelişmiş Blade mimarisini; flash kullanımına hazır yeni sunucularını ve Intel Xeon 5500 İşlemci Serisi ile güçlendirilen Blade ürünlerini tanıttı.


Sun'ın "The Network is the Computer" (Ağ Bilgisayardır) yaklaşımı, Sun teknolojileriyle entegre biçimde; Flash tabanlı kalıcı depolama sağlayan diskleri (SSD) ve Açık depolama platformları ile hız; entegre ağ iletişimi ile kullanım kolaylığı ve gelişmiş termal yönetimi içeren Solaris İşletim Sistemi ile tasarruf avantajı sağlamayı amaçlıyor.


Sun'ın yeni sunucuları Solaris, Linux ve Windows gibi birden çok işletim sistemini ve aralarında Sun xVM Ops Center, VMware, Microsoft Hyper-V ve Solaris Containers gibi ürünlerin bulunduğu çeşitli sanallaştırma çözümlerini desteklerken, veri merkezinde maksimum performans, verimlilik ve ölçeklenme kapasitesi sunuyor. Böylece, düşük bir ek yükle, maliyetsiz bir şekilde entegre edilmiş sanallaştırmaya olanak tanıyor. Yeni nesil depolama teknolojileri, I/O darboğazlarının ortadan kaldırılmasına ve uygulama performansının daha da geliştirilmesine yardımcı oluyor.


Intel Xeon 5500 işlemci serisini kullanan Solaris tabanlı sistemler, performans ve ölçeklenme kapasitelerini daha da geliştirmek için yeni Intel Quick Path Interconnect, Intel Turbo Boost ve Intel Hyper-Threading teknolojilerinden otomatik olarak yararlanabiliyor. 35.000W'ye kadar kapasiteye sahip Sun Blade 6048 modüler sistemine ilişkin yeni Sun Cooling Door ürünü, standart veri merkezi soğutma sistemlerinde altı kata kadar daha etkili raf soğutması sağlıyor ve mevcut bilgiişlem yoğunluğunu, geleneksel sırayla soğutma seçeneklerine göre yüzde 70'e kadar artırıyor.


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun