Telekom 12 MART 2012 / 10:18

Siemens CFO: NSN istediği gibi Almanya’da çalışan çıkaramaz

"NSN istediği gibi Almanya’da çalışan çıkaramaz"

Nokia Siemens Networks’ün Almanya’da binlerce kişiyi işten çıkarma planıyla ilgili Siemens CFO’su Joe Kaeser sert çıkışta bulundu.Nokia ile Siemens’in ortak iştiraki olan ve altyapı hizmetleri konusunda faaliyet gösteren Nokia Siemens Networks (NSN), dünya çapında işçi çıkarmalara gidiyor. Özellikle uzak doğulu Huawei’nin hızlı yükselişi nedeniyle zor günler geçiren şirketin Almanya’da benzer şekilde işten çıkarma planı bulunmasına Siemens’ten itiraz geldi.

“Siemens, ince elenip sık dokunmadan NSN’in Münih’ten ayrılmasını kabul etmeyecek” diyen Siemens CFO’su Joe Kaeser, Münih’teki tesisin nasıl devam edebileceği konusunda NSN yönetiminin bir araya gelerek, ekonomik olarak sürdürülebilir çözümler geliştirilmesini konuşması gerektiğini açıkladı.

Nokia bu ortaklıkta, iştirakin yüzde 50’sinin yanında bir de elinde “altın hisse” tutuyor. NSN’den yapılan açıklamada Almanya’da 3 bin kişi ile yolların ayrılacağı belirtildi. NSN çalışanları bu karar karşısında protestolar düzenledi.

Telekom ekipmanları üreticisi, kurulduğu 2007 yılından bu yana hiçbir zaman piyasada geriye düşmedi. Ancak son yıllarda Huawei ile fiyat rekabeti şirketi oldukça zorluyor.

Dünya çapında 74 bin çalışanı bulunan NSN, bu iş gücünden 20 bin 500 kişinin işine son vermeye hazırlanıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun