Telekom 06 ŞUBAT 2009 / 12:24

SanDisk‘ten 16 GB mobil disk hafıza kartı

Bu taşınabilir mobil telefon kart ile cep telefonuna kaydettiğiniz ses ve görüntü dosyalarını hızla transfer edebileceksiniz.

Bu taşınabilir mobil telefon kart ile cep telefonuna kaydettiğiniz ses ve görüntü dosyalarını hızla transfer edebileceksiniz.


SanDisk Mobile Ultra kartlar 16 GB USB 2.0 uyumlu okuyucu ile sunuluyor. Bu kapasite artışı, kullanıcıların müzik parçaları, fotoğraf ve video kamera işlevleri, oyunlar ve GPS işlevleri gibi taşınabilir el cihazlarının depolama odaklı pek çok özelliğinden yararlanmasını sağlıyor.


Kartın yanında bir de MobileMate Micro okuyucu bulunuyor. Bu okuyucu USB 2.0 uyumlu bir çıkışa takıldığında hem hızlı taşıma sağlanıyor hem de ilave bir cihaza gerek olmaksızın dijital içerikler kolayca yönetilebiliyor. MicroSDHC kartların 4 GB, 8 GB ve 16 GB gibi farklı kapasiteleri mevcut ve yeni model mobil telefon modellerin çoğu yüksek kapasiteli kartlarla uyumlu olarak kullanılabiliyor.


Sony Ericsson’un yeni nesil mobil telefonları için tasarlanan Memory Stick Micro (M2) kartlarının hepsi de 4 GB, 8 GB ve 16 GB kapasite seviyeleriyle uyumlu. SanDisk Mobile Ultra kartları 10 yıllık , hafıza kartları ile birlikte sunulan MobileMate Micro okuyucu ise 2 yıl sınırlı garantiye sahip.