Telekom 16 ŞUBAT 2010 / 12:34

SanDisk flaş kartlardan floş yaptı

SanDisk, düzenlediği basın toplantısında yeni flaş bellek kartlarını kaynar suya bile sokup çıkardı.

SanDisk, düzenlediği basın toplantısında yeni flaş bellek kartlarını kaynar suya bile sokup çıkardı.


 

SanDisk, 16 Şubat'ta gerçekleştirdiği basın toplantısında yeni ürünleri Extreme ve Extreme Pro Compact Flash kartları tanıttı. Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren SanDisk EMEA Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Stephen Daverio, SanDisk'in küresel kriz sürecinden çıktığına ve hızla toparlandığına değindi. Daverio, geniş bir ürün gamına sahip olan SanDisk'in bu avantajıyla pazarda büyük pay sahibi olduğunu söylerken, SanDisk'in Samsung ve Toshiba'dan sonra dünyanın en büyük üçüncü flaş bellek üreticisi haline geldiğini söyledi. SanDisk'in mobil alanda ve BT alanında büyüme sağlayacağını belirten Daverio, kapasitelerin ve taleplerin artmasıyla birlikte SanDisk'in büyüyen flaş pazarında önümüzdeki üç yıl yüzde 20'lik büyüme sağlamasını beklediklerini sözlerine ekledi.

Mobil tarafta gelişen piyasaya uyum sağlayan SanDisk'in iki yeni flaş kartını da SanDisk Akdeniz, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Satış Direktörü Tareq Husseini tanıttı. Kartların alabildiğine zorlandığı tanıtım, oldukça ilginç anlara sahne oldu. Husseini elindeki kartları yere düşürdü, kaynar suya sokup çıkardı ve her defasında çalışmaya devam ettiklerini gösterdi.

Sayısal cihazlar için tasarlanmış birer bellek kartı olan Extreme ve Extreme Pro, tüketiciye yüksek kapasite seçenekleri ve hız sunuyor. Saniyede 90 MB'a varan yüksek okuma ve yazma hızına sahip Extreme Pro, bu sayede yeni nesil yüksek megapikselli fotoğraf makinelerinde hızlı görüntüleme ve veri aktarımı sağlıyor. Saniyede 60 MB'a varan hız kapasitesine sahip Extreme serisi ise aşırı soğuk ve sıcak ortamlarda çalışmaya devam edebiliyor. Kartlar aynı zamanda 64 GB'a kadar geniş depolama kapasitesi sunuyor.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun