Telekom 16 AĞUSTOS 2012 / 12:06

Netaş gelirini artırmayı sürdürüyor

Netaş gelirleri yüzde 89 arttı

Netaş, 2012’nin ilk 6 ayında, 191 milyon lira satış geliri elde ederek satışlarını geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 89 oranında artırdığını duyurdu.2011 yılında satış gelirlerini 337 milyon liraya çıkartarak 18 milyon lira kâr açıklayan şirket, 2012'nin ilk yarısında da gelirlerini artırmaya devam ediyor. İlk 6 aylık dönemde 191 milyon lira geliri yakalayan şirketin bu yıl sonuna kadar 350 milyon liranın üzerinde toplam gelir elde etmesi olası görünüyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Netaş CEO’su C. Müjdat Altay, “Netaş olarak 45. yılımızı kutladığımız 2012’nin ilk yarısında, stratejik adımlar atarak satış gelirlerimizi artırdık. Geçtiğimiz günlerde kamuoyuyla paylaştığımız, Netaş çatısı altında Türk mühendisler tarafından geliştirilen ve geleceğin teknolojisi olarak tanımlanan, ülkemizin ilk 4G–LTE Mobil ve Sabit Kablosuz Geniş Bant Erişim Teknolojisi çalışmalarımız konusunda bir örnek” dedi.

Altay sözlerine şöyle devam etti: “Netaş olarak son 5 yılda yaptığımız 270 milyon dolar ihracatla, art arda elde ettiğimiz 'Türkiye’nin Yazılım İhracatı Şampiyonu’ ünvanıyla gurur duyuyoruz. Türkiye’nin bu alandaki hakimiyeti, yüksek teknoloji ihracatımızı daha da artıracak ve cari açığımızın azalmasında önemli bir rol oynayacak.”
ETİKETLER : 4g lte mobil netaş