Telekom 10 MART 2009 / 08:33

Masaüstü depolamada kapasite artıyor

WD ShareSpace ağ depolama sistemi ailesinin yeni üyesi 8 terabayt kapasite, artmış dosya aktarma hızı ve DLNA cihazlarıyla uyumluluğu gibi yenilikleri beraberinde getiriyor.

WD ShareSpace ağ depolama sistemi ailesinin yeni üyesi 8 terabayt kapasite, artmış dosya aktarma hızı ve DLNA cihazlarıyla uyumluluğu gibi yenilikleri beraberinde getiriyor.


Küçük işletmeler ve büyük dijital arşiv sahibi tüketiciler için geliştirilen WD ShareSpace dört adet 2 terabaytlık WD Caviar Green sürücü takılacak şekilde tasarlanmış. Bu sayede ShareSpace az yer kaplayarak 8 TB depolama alanı sunuyor. ShareSpace’i 2 veya 4 TB kapasite ile de kullanmak mümkün. WD ShareSpace’in getirdiği bir diğer yenilik ise ağa bağlantılı farklı cihazlar arasında iletişimi kolaylaştıran DLNA (Dijital Yaşam Ağı Birliği) sertifikalı medya sunucusu. BU sunucu sayesinde ShareSpace Windows Vista PC’ler, PlayStation 3 ve Xbox 360 oyun konsollları ve DLNA sertifikalı diğer cihazların aralarındaki müzik, fotoğraf ve video dosyası alışverişini kolaylaştırıyor. Sisteme dahil olan iTunes müzik sunucusu ise ağda bulunan ve iTunes kullanan bir PC veya Mac bilgisayarda ShareSpace içeriklerinin yayınlanmasını sağlıyor. WD ShareSpace’te yaptığı bir iyileştirme ile okuma/yazma hızını yüzde 30’a varan oranda hızlandırdığını açıkladı. Bu gelişme büyük medya dosyalarında hem depolamayı hem de yedeklemeyi hızlandırıyor. Mevcut ShareSpace modellerine sahip kullanıcılar da yeni donanım yazılımını indirerek (http://www.wdc.com/en/products/wdsharespace/) bu avantajdan yararlanabilecek. Sistemle birlikte gelen WD Anywhere Backup yazılımı ağdaki tüm PC ve Mac’ler için otomatik ve sürekli koruma sağlıyor. Yeni WD ShareSpace 8 TB 15 Nisan 2009 tarihinde WD sanal mağazasında 1,999,99 Dolar + KDV fiyatla satışa sunulacak. www.wdc.com

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun