Telekom 12 EYLÜL 2011 / 13:53

Kuzey Kıbrıs Turkcell'in toplu mesaj ihalesini Defne kazandı

Defne, geliştirdiği “toplu mesaj platform” çözümüyle Kuzey Kıbrıs Turkcell ile Kuzey Kıbrıs’ta çalışmaya başlayacak. Çalışmanın günlük 2 milyon mesajı kapsaması bekleniyor.Telekomünikasyon sektörüne yönelik çözümleriyle 25 ülkede GSM şirketleri ile ortak çalışma yürüten Defne, Türkiye’de AVEA, Nepal’de NCELL’in ardından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de toplu mesaj platformunu hizmete alacak.

Defne’nin bu platformu ile Kuzey Kıbrıs Turkcell, özellikle hizmet sektöründe yer alan firmaların, kurumların, reklam ajanslarının günde 1 milyona kadar toplu mesaj gönderebilmesine olanak sağlayabilecek. Kuzey Kıbrıs Turkcell yurtiçi/yurtdışı kurumsal müşterileri, Defne’nin geliştirdiği yazılım ile “Toplu Mesajlaşma İş Yönetim” sistemini kullanma hakkına sahip olacak.

Defne’nin Kuzey Kıbrıs Turkcell ile işbirliğine imza atmasıyla; devreye alınacak platform Kuzey Kıbrıs Turkcell’in ses dışındaki farklı bir gelir kaynağını organize etmesini sağlayabilecek planlamasına olanak sağlayacak ve yönetebilmesini kolaylaştıracak.

Defne tarafından geliştirilen Toplu Mesaj Platformu, Kuzey Kıbrıs Turkcell’in kurumsal müşterilerine, KKTC’de, Türkiye’de ve diğer ülkelerdeki cep telefonu kullanıcılarına içeriği kontrol edilmiş SMS ve MMS mesajlari gönderebilmelerini sağlayacak.

Kurulacak sistemde, günlük olarak toplam 2 milyon mesaj gönderilmesi planlanıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun