Telekom 19 NİSAN 2010 / 12:03

Küçük ve rengarenk sabit diskler geldi

Vertabim, daha küçük ve daha hafif taşınabilir sabit disklerini tanıttı.

Vertabim, daha küçük ve daha hafif taşınabilir sabit disklerini tanıttı.


Verbatim, cepte ya da çantada taşınması için daha küçük ve hafif yeni nesil taşınabilir sabit disk sürücüleri sunuyor. Verbatim'in yeni Store `n` Go Taşınabilir Hard Disk Sürücüleri şimdi "YEŞİL DÜĞME" yazılım özelliği sayesinde otomatik veya manüel olarak enerji tasarruf moduna geçerek enerji tüketimini azaltıp sürücünün kullanım ömrünü arttırıyor.

Yeni Verbatim Store `n` Go Taşınabilir Sabit Disk Sürücüleri USB 2.0 formatında, 320GB, 500GB, 640 GB, 750GB ve 1TB'lık kapasitelerde olup sırasıyla 109 TL+KDV, 159 TL+ KDV, 189 TL+ KDV, 209 TL+ KDV, 239 TL+KDV fiyatlarla satışa sunulacak. Ayrıca gelişmiş veri aktarım performanslı sabit disk sürücü arayanlar için de yakında eSATA/USB 2.0 ve USB 3.0 formatında piyasaya getirilecek.

Yeni Store ‘n' Go Taşınabilir Sabit Diskler, 81 mm. genişlik, 117 mm. uzunluk ve 16 mm. kalınlığında. Önceki sürümüne göre yüzde 30 daha küçük ve yüzde 20 daha hafif olan Store ‘n' Go, 135 g. ağırlığında. Ayrıca, FAT32 dosya sistemi sayesinde hem Windows hem de Mac işletim sistemleri ile uyumluluk gösteriyor.

Verbatim Store `n` Go Sabit Disk Sürücü ile birlikte verilen Nero BackItUp ve Burn Essentials yazılım üç önemli fonksiyonu birleştirerek tüm dosya ve klasörleri düzenli olarak back-up almayı sağlıyor. Bunun yanı sıra kullanıcılar fotoğraf, video veya diğer veri içeriğini CD, DVD ya da Blu-ray Disk üzerine kolayca yazdırabilir ve Nero RescueAgent ile hasarlı dosyaları kurtarabiliyorlar.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun