Telekom 26 ŞUBAT 2010 / 16:26

Kapasite sorunu olmayan USB bellekler geliyor

Infinitec'in USB bellekleri kendi üzerinde depolama alanı olmamasına rağmen sınırsız kapasite sunacak.

Infinitec'in USB bellekleri kendi üzerinde depolama alanı olmamasına rağmen sınırsız kapasite sunacak.


Infinitec şirketi,sınırsız kapasiteli USB sürücü olarak nitelendirdiği yeni bir depolama yaklaşımı üzerinde çalıştığını duyurdu. Bu sürücü kendi üzerinde bir depolama alanı barındırmayacak, ama 802.11n kablosuz bağlantıyla ağınıza dahil olan herhangi bir depolama aygıtına bağlanarak bu aygıtın depolama alanı kendi üzerindeymiş gibi kullanmanıza izin verecek. Böylece elinizdeki ağda yer alan toplam depolama alanına bağlı olarak istediğiniz ölçekte bir kapasiteyi küçük bir USB cihazı üzerinden doğrudan makinenize yönlendirebileceksiniz.

Cihazı kullanmak normal bir USB belleği kullanmaktan pek farklı değil. Aygıtı bilgisayara taktığınızda otomatik olarak kendini tanıtıp daha önce tanımlanmış olan sürücülerle bağlantı kuracak. Size de sadece dosyaları sürükleyip bırakmak kalacak.

Sürücünün fiyatı ve çıkış tarihi hakkında henüz bir bilgi yok.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun