Telekom 12 EYLÜL 2013 / 12:58

İzmir'de fiber durmuyor

Turkcell Superonline İzmir'de fiber internet kullanıcılarına bulut hizmeti de sağlıyor

İzmir'de 80 bin fiber abone

Bireysel, kurumsal ve toptan segmentlerde müşterilerinin tüm ihtiyaçlarına uygun hizmetler sundukları başarılı bir iş modeli inşa ettiklerini belirterek, 2013 yılı boyunca da hem İzmir’de hem de tüm Türkiye’de yatırımlarına aynı hızla devam etmek istediklerini ifade eden Özata, “Turkcell Superonline olarak bundan 5 yıl önce başlattığımız fiber yatırımlar ile bir dünya şehri olan İzmir’i de en hızlı ve kaliteli şekilde dünyaya bağlayacak altyapı ile donatmak için çalışmaya başladık. Bugün geldiğimiz noktaya baktığımızda 1000 Mbps hızında interneti yaklaşık 210 bin ev ve işyerinin kapısına kadar ulaştırdık.

Bu teknolojinin değerini son derece doğru tespit eden İzmirliler fiber internete diğer illerin çok daha üzerinde ilgi gösterdi ve fiber abone sayımız 80 bin oldu.Bu süredeki altyapı çalışmalarımız sayesinde İzmir ve çevresine 1.530 kilometrelik fiber optik ağ kurduk.

Turkcell Superonline’ın sağladığı bulut ve veri merkezi hizmetlerini içeren toptan telekom çözümlerimiz de kurumsal müşteriler için büyük fırsatlar barındırıyor. Halihazırda rekabet gücünü katlamak isteyen 1024 kurumsal müşterimiz bulunuyor. Önümüzdeki dönemde hem hane hem iş yerlerinde daha fazla müşteriye, ışık hızında internetin avantajlarını sunmak için çalışmalarımızı hiç ara vermeden sürdürüyoruz.”

Turkcell Superonline’ın en düşük hızı, Türkiye ortalamasının 8 katı
Ceyhun Özata, fiber internetin faydalarına da değindiği konuşmasında, Akamai İnternet Raporu’na göre Türkiye’de ortalama internet hızının 3.1 Mbps olduğunu, Turkcell Superonline’ın sunduğu minimum hızın ise bu ortalamanın yaklaşık 8 katı olduğunu kaydetti. Özata, “Bu rakamların ne anlama geldiğini şöyle açıklayabiliriz: 3,1 Mbps hız ile 1 GB büyüklüğünde videoyu indirme süresi yaklaşık 45 dakika iken, bizim sunduğumuz 25 Mbps ile bu süre 6 dakikaya, 1000 Mbps ile ise sadece 8 saniyeye iniyor” dedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun