Telekom 06 NİSAN 2010 / 10:47

HP'den yeni StorageWorks LTO-5 Ultrium teyp çözümleri

HP, Storage Works LTO-5 Ultrium teyp sürücüleriyle LTO teknoloji portföyünü genişletiyor.

HP, Storage Works LTO-5 Ultrium teyp sürücüleriyle LTO teknoloji portföyünü genişletiyor.


HP, yenilenen Storage Works LTO-5 Ultrium teyp sürücüleri ile Açık Doğrusal Teyp (LTO) teknolojisi portföyünü genişleterek, LTO-5 Ultrium teyp sürücüleri ile veri transferini hızlandırıyor ve yönetim özelliklerini geliştiriyor. HP StorageWorks MSL teyp kitaplıkları ile sunulan yeni arşiv çözümleri işletmelerin bilgiyi daha iyi koruyarak yönetmelerini, yaşanan bir felaket durumunda güvenle kurtarmalarını ve verileri uzun süre saklamalarını sağlıyor.

HP StorageWorks LTO-5 teyp çözümleri yedekleme performansını artırıyor ve bütünleşik şifreleme ile veri kaybı riskini azaltıyor. Bu çözüm bilgileri yetkisiz kullanıcıların erişmesini önlemek amacıyla şifreleyerek hırsızlık ve kötü amaçlı kullanım gibi durumlarda verilere izinsiz verişimi önlüyor. LTO-4 teyplerinin kapasitesini yaklaşık olarak ikiye katlayan ve iki kat şifreleme olanağı sunan LTO-5 sunucuları veri güvenliği gereksinimlerini karşılarken bilgiyi daha düşük maliyetle saklıyor.

Teknolojinin gelişmesiyle işletmelerin veri yükünün katlanarak arttığını belirten HP Veri Depolama Çözümleri Grup Yöneticisi Selçuk Öznal, "Kriz ortamında bütçelerin daralmasıyla, ihtiyaca göre ölçekleyebilecekleri, kullanışlı, basit, güvenilir ve yatırım dönüşü sağlayan ekonomik sistemlere ihtiyaç duyuluyor. LTO-5 teyp çözümleri ile amacımız müşterilerimze bu tür sistem sunabilmek" dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun