Telekom 14 ARALIK 2012 / 11:27

GSMA Yönetim Kurulu’nda Avea’yı Hakam Kanafani temsil edecek

Avea’yı GSMA'da Hakam Kanafani temsil edecek

Avea, dünya mobil iletişim dünyasının yol haritasını belirleyen GSMA Yönetim Kurulu’nda Türk Telekom Grup CEO ve Avea Yönetim Kurulu Üyesi Hakam Kanafani tarafından temsil edilecek. Avea, dünyadaki mobil operatörlerin haklarını temsil eden GSM Association (GSMA) Yönetim Kurulu’na seçildi. Türk Telekom Grubu’nun mobil iletişim şirketi Avea, 2013-2014 yıllarında GSMA Yönetim Kurulu’nda hizmet verecek.

GSMA Yönetim Kurulu, GSMA Genel Müdürü Anne Bouverot ve 25 mobil operatör olmak üzere toplam 26 temsilciden oluşuyor. 220 ülkeyi kapsayan ve tüm dünyadan yaklaşık 800 GSM operatörünü bir araya getiren GSMA’in mobil ekosisteminde ayrıca cihaz üreticileri, donanım sağlayıcılar, yazılım ve internet şirketlerinin yanı sıra finans hizmetleri, sağlık hizmetleri, medya, ulaşım ve altyapı gibi endüstrilerde faaliyet gösteren 230’dan fazla şirket bulunuyor.

Konuyu değerlendiren Türk Telekom Grup CEO ve Avea Yönetim Kurulu Üyesi Hakam Kanafani şöyle konuştu;
”Türkiye eşsiz coğrafi konumu ve genç ve dinamik nüfusunun geliştirdiği uçtan uca hizmetlerle bölgenin telekomünikasyon merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Avea olarak hem insan kaynakları hem de teknolojiye yaptığımız önemli yatırımlarla bu hedefe ulaşılmasına katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz. Avea üstün performans göstererek akıllı büyüme stratejisi ve etkileyici sonuçlarla büyük güven kazandı.

ETNO ve SAMENA yönetim kurullarının ardından şimdi de Türkiye’yi GSMA Yönetim Kurulu’nda temsil etme ayrıcalığına kavuştuk. Bunun Türkiye’nin global telekomünikasyon pazarındaki önemli rolünün bir göstergesi olduğunu düşünüyorum. Biz Türkiye ve bölgedeki lider telekomünikasyon ve yakınsama teknolojisi şirketiyiz.

GSMA Yönetim Kurulu Üyesi olarak sektörün gelişimi ve dünya mobil iletişim endüstrisinin geleceğinin belirlenmesine katkıda bulunmak için diğer üyelerle yakın çalışma içinde olacağız”

GSMA’in yönetim kurulunda mobil iletişim dünyasındaki yeni yol haritasının belirlenmesi konusunda çalışmalar yapacaklarını belirten Avea CEO’su Erkan Akdemir sözlerine şöyle devam etti;
”Dünya mobil iletişim sektörünün geleceğiyle ilgili en etkili karar verici kurum olan GSMA’nın yönetiminde olmaktan onur duyuyoruz. Avea, Türkiye’nin en genç ve yenilikçi operatörü. Bunun GSMA nezdinde de görülmesi ve böylesi bir görevle taçlandırılması bizi daha da sevindirdi. Avea’nın, dünyanın en büyük mobil operatörlerinin temsilcileriyle güzel bir sinerji yakalayarak sektörün gelişimine katkı sağlayacağına inanıyoruz. Bu gelişme aynı zamanda Türkiye GSM sektörü için de oldukça mutlu edici ve önemli bir gelişme”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun