Telekom 23 KASIM 2010 / 12:29

Fujitsu'dan KOBİ'lere özel NAS depolama çözümü

Başlığın biraz karışık olduğunun farkındayız, dilerseniz detaylar için sizi haberin devamına alalım..

Başlığın biraz karışık olduğunun farkındayız, dilerseniz detaylar için sizi haberin devamına alalım..


Fujitsu, yerel ağa bağlı depolama birimi (Network Attached Storage - NAS) ihtiyacı olanlar için uygun fiyatla yedekleme ve dosya paylaşımı sunan CELVIN Q800 NAS Sunucusunu piyasaya sürdü. Fujitsu, bu yeni ürünle özellikle KOBİ'ler ve ev ofis ortamlarına odaklanıyor. Böylece bilgisayarlar ve yerel ağ üzerinden kullanıcılara esnek ve merkezi veri paylaşım olanağı sunuyor.

Fujitsu Türkiye Teknoloji Satış Grup Müdürü Burak Çetinay, yeni ürünle ilgili şunları söylüyor: "CELVIN Q800 NAS sunucumuz uygun fiyatla merkezi veri yönetimini mümkün kılıyor. İşletmeler yeni CELVIN Q800 NAS Sunucusu sayesinde Dinamik BT altyapılarını güvenli bir şekilde büyütme fırsatı bulacaklar." (Editörün Notu: Dinamik BT altyapısı? Biz KOBİ ve ev ofislerden bahsedildiğini sanıyorduk.)

Performans, kalıcılık ve güvenlik odaklı bir ürün

CELVIN Q800 NAS Sunucu modeli, birden çok kullanıcıyla paylaşılan, sıklıkla erişilmesi gereken veritabanları, müşteri kayıtları, e-ticaret sipariş sistemleri gibi bilgileri barındıran basit, güvenli ve çok hızlı bir merkezi depo görevi üstleniyor. Fujitsu, yeni sunucu modeliyle veriler için USB diskler ve dosya sunucusu gibi daha güçsüz ve yavaş depolama sistemlerini kullanan işletmeleri hedefliyor (dinamik BT altyapısına sahip işletmeleri yani). CELVIN NAS Q800 gibi daha donanımlı NAS sunucularına geçen kullanıcılar daha hızlı bilgi transferi yapabiliyor ve sistemden daha hızlı geri dönüş alabiliyor.

Yeni CELVIN NAS sunucusu performans, kalıcılık ve güvenlik konularında bütün beklentileri karşılamayı amaçlıyor. Ethernet ağları arasında eşsiz veri transferi hızına ek olarak Disk on Memory (DoM) ile iki işletim sistemi sayesinde şirket verileri artık daha da güvenli. Ayrıca ikili Gigabit girişleri ve yeni RAID depolama sistemleri de ek güvenlik sağlıyor.

Farklı işletim sistemleri arasında paylaşım mümkün

Transfer etmeleri gereken büyük dosyalarla çalışan şirketler, CELVIN NAS Q800 sunucunun farklı platformlara uyum gösteren özellikleri sayesinde kurumsal müşterileriyle kısa sürede dosya paylaşabiliyorlar. CELVIN NAS ayrıca "Joomla" adlı içerik yönetim sistemiyle SQL sunucularının sunduğu hizmetleri sunabiliyor.

Genişlemeye uygun olan sistem giderek artan işletme ihtiyaçlarına cevap vermesi amacıyla tasarlandığı için ikinci bir CELVIN Q800 ünitesinin eklenmesi ve kapasitenin 8 TB'a kadar artırılması mümkün oluyor. Adım adım ölçeklenen kapasitesi büyük bir altyapı için yüksek miktarda yatırım yapma durumu olmayan KOBİ'lere esnek ve uygun fiyatlı bir çözüm sağlıyor.

Görünümü de işte böyle:

CELVIN Q800 NAS Sunucu hakkında daha detaylı bilgi için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun