Telekom 05 NİSAN 2010 / 08:42

Bulut bilişime yeni sunucu

Fujitsu, bulut bilişim hizmeti düzeyinde ölçeklenebilen PRIMERGY CX1000 sunucusunu pazara sundu.

Fujitsu, bulut bilişim hizmeti düzeyinde ölçeklenebilen PRIMERGY CX1000 sunucusunu pazara sundu.


Birçok büyük firma, dosya depolama zahmeti, veri kaybetme riskini ortadan kaldırmak için Bulut Bilişimine geçiyor. Bulut bilişimi kısaca istemci bilgisayarla sunucu bilgisayar arasında belgelerimiz, muhasebe kayıtlarımız ve veritabanlarımız yerel ağlardan internet'e taşındığı, orada depolanabildiği alana deniyor. Güvenle depolanabilen bilgiler tüm kullanıcıların işini kolaylaştırıyor.

Fujitsu PRIMERGY Cloud eXtension serisi ile Bulut Bilişim stratejisinde önemli bir girişimde bulundu. Bu serinin ölçeklemede başarılı PRIMERGY CX1000 sunucu modeli ile ilk adımları atan Fujitsu, bulut platformlarına güçlü bir destek sunmanın ötesinde performans, enerji tüketimi ve kira gibi veri merkezlerine yük oluşturan kalemlerde destek sunmayı hedefliyor.

PRIMERGY CX1000 tek bir rafta 38 sunucu bağlantısı ile standart raf sunucularına göre en az yüzde 20 oranında daha fazla güç ve soğutma tasarrufu yapabiliyor. Ayrıca Cool-Central mimarisi ile veri merkezlerindeki ısınma sorununa çözüm getirirken, sırt sırta yerleştirilebildiği için kapladığı yerden en az yüzde 40 tasarruf etme imkanı veriyor.

Uygulamaların yüksek düzeyde ölçeklenmesine ve tam kapasite sistem sanallaştırmasına izin veren PRIMERGY CX1000, böylece devre dışı sunuculardaki yazılımın anında bir başka sunucu üzerine taşınmasını sağlayarak sorunlu sistemin tekrar başlatılabilmesini kolaylaştırıyor.

PRIMERGY CX1000'in sistem yaklaşımı, tüm bileşenlerin bağımsız bir şekilde tasarlanması nedeniyle sunucunun tamamen yedekli çalışmasına ve donanım bileşenlerinin çalışma anında değiştirilebilmesine imkan tanıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun