BTK 04 NİSAN 2012 / 11:27

BTK cep tarifelerine çeki düzen veriyor

BTK cep tarifelerine çeki düzen veriyor

GSM operatörleriyle belli bir ücret karşılığı anlaşıp hizmet alan, ama ay sonunda kabarık faturalarla karşılan birçok kullanıcının şikayeti üzerine BTK bir açıklama yayınladı. Vatandaşların şikayetleri doğrultusunda karar alan BTK, bu soruna kökten çözüm getirmeye hazırlanıyor. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, vatandaşlardan gelen şikayetler doğrultusunda tarife paketlerinin kapsamı, miktarı ve uygulama esaslarında yapılan değişiklikleri engelleyecek bir düzenleme kararı aldı.

Özellikle operatörlerin müşterilerine haber vermeksizin mevcut paketlerinde yaptıkları değişikliklerin yarattığı mağduriyetin önüne geçmek için düzenleme kararı alan BTK, belirli ücret karşılığında ses, veri, kısa mesaj kullanımını içeren paketlerde faturaya yansıyan paket ücreti gibi unsurlarda yapılacak değişikliklerin "abonelik paketine dahil" olduğunu ifade etti.

Paket değişikliği dışında kalan hizmet değişikliklerinin yeni tarife bildirimi olarak BTK’ya sunulması gerektiği ifade edildi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun