Telekom 21 MART 2012 / 13:20

BİMcell raflardaki yerini aldı

BİM GSM sektörüne girdi

Ülke çapında 3 binin üzerinde mağazası bulunan BİM market zinciri, Avea ile anlaşarak GSM sektörüne girdi. BİMcell cep telefonu kullanıcılarına 6 saniyesi 1 kuruştan konuşma paketleri satıyor.Perakende sektörünün yaygın markası BİM, 'BİMcell' markasıyla bambaşka bir alana giriyor. Sözleşme imzalatmadan ve gizli fiyat uygulamadan konuşma, SMS ve internet satmayı vadeden BİMcell düşük fiyatla cazip bir seçenek olmayı hedefliyor.

BİMcell'e geçmek isteyenlerin kimlik ve kimlik fotokopisiyle birlikte BİM mağazalarından birine gitmeleri yeterli oluyor. Sonraki yüklemelerde telefon ve internet kullanılabiliyor.

Aylık asgari yükleme şartının da bulunmadığı tarifenin 6 saniyesi 1 kuruş yani 20 liraya 1 buçuk dakikalık 133 görüşme yapılabiliyor. BİMcell'de ayda 100 SMS 4 lira, aylık 100 MB internet de 8 liraya satılıyor.

Benzer projeler spor kulüplerinde görülmüştü

BİM mağazalarının ülke çapındaki yaygınlığı ve ulaştığı düşük gelirli kitle göz önüne alındığında, kısa sürede önemli bir gelişim gösterebilir. Bu durum hem Avea hem de BİM için fayda sağlayabilir. BİM'in ülke çapında 3 bin 350 mağazası bulunuyor.

Daha önce Avea benzer bir sanal operatörlüğü Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor ile anlaşarak gerçekleştirmişti. Operatör bu alanda beklentilerin çok da üzerine çıkamamıştı.

BİMcell tarifeleri için http://www.bimcell.com/tarife-paketler.html adresini kullanabilirsiniz.