Telekom 26 MART 2009 / 11:58

Ağ ve sanallaştırma tek platformda

Unified Computing mimarisine geçen Cisco, yeni servisler ve iş ortaklıklarıyla pazarını genişletmeye hazırlanıyor.

Unified Computing mimarisine geçen Cisco, yeni servisler ve iş ortaklıklarıyla pazarını genişletmeye hazırlanıyor.


Cisco'nun veri merkezlerindeki kaynakları birbirine bağlayarak bilgisayarları, ağı, depolamaya erişimi ve sanallaştırma kaynaklarını tek sistemde toplayan Unified Computing mimarisi; enerjinin etkin kullanımını sağlıyor. Veri merkezinin toplam maliyetini düşürerek iş verimliliğini artırıyor. 


 


Sistem, işletmelerin veri merkezlerine sahip olma maliyetini, yatırım harcamalarında (CAPEX) yüzde 20’ye ve operasyonel giderlerde (OPEX) yüzde 30’a kadar düşürüyor. Karmaşık yapıların tek merkezden yönetimini sağlayarak hem süreçleri yalınlaştırıyor, hem de ölçeklenirliği artırıyor. Kullanılan enerjiyi ve iklimlendirme maliyetlerini azaltarak verimlilik sağlıyor.  


 


Veri merkezi portföyünü genişleten Cisco, müşterilerinin Unified Computing mimarisine geçişini hızlandırmak için bu hizmetlerin bir arada sunulacağı bir paketin hazırlığı içerisinde.  


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun