Telekom 12 EYLÜL 2013 / 10:00

ADSL tarifesi ucuzluyor

BTK, “en düşük sınırsız internet erişim paketi” tarifesinde indirim için Türk Telekom’un teklifini onayladı.

Bilgi teknolojileri ve iletişim kurulu Türk Telekom’un “8 Mbit/sn’ye kadar Limitsiz (100 GB AKN) DSL Tarifesi”nin yenilenmesi teklifini ilgili referans tekliflere eklenmek üzere onayladı.
Türk Telekom’un “8 Mbit/sn’ye kadar Limitsiz (100 GB AKN)” DSL paketinin “Türk Telekom Referans Al-Sat Yöntemiyle Toptan Satış Teklifi” kapsamında 53,39’den 45,53’ye “Türk Telekom Referans IP Seviyesinde Veri Akış Erişimi Teklifi” kapsamında ise ¨36,31’den ¨28,45’ye indirilerek revize edilmesine ilişkin teklifinin ilgili referans tekliflere eklenmek üzere onaylandı.

Kurul Kararı kapsamında revize edilecek referans tekliflerin Kurul Kararının tebliğinden itibaren 7yedi gün içerisinde Türk Telekom’un internet sayfasında yayımlanmasına karar veren BTK ,talebi 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu’nun 4, 6, 13, 14 ve 20’nci maddeleri ve Türk Telekom ile imzalamış olduğu olan İmtiyaz Sözleşmesinin 9’uncu maddesi, Erişim ve Arabağlantı Yönetmeliği’nin 5 ve 12’nci maddeleri ve ilgili diğer mevzuat kapsamında onayladı.

Bu kararın kullanıcıların makul bir ücret karşılığında elektronik haberleşme şebeke, altyapı ve hizmetlerinden yararlanmasını sağlaması, tüketici hak ve menfaatlerinin gözetilmesi, toptan geniş bant erişim hizmetlerinin kullanımının teşvik edilmesi sayesinde elektronik haberleşme hizmetleri arzı ve yeni yatırımları özendirmesi, serbest ve etkin rekabet ortamını sağlaması ve koruması gibi katkılar sağlaması amaçlandı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun