Telekom 13 KASIM 2008 / 09:49

Açık depolama çözümleri piyasada

Sun Microsystems, açık kaynak depolama sistemi ürünlerini tanıttı. Serinin ilk üç ürünü piyasaya sunuldu.

Sun Microsystems, açık kaynak depolama sistemi ürünlerini tanıttı. Serinin ilk üç ürünü piyasaya sunuldu.


Sun Microsystems, açık depolama yaklaşımını ve açık depolama ürün ailesi Sun Storage 7000’i tanıttı. 10 Kasım’da dünya duyurusu yapılan Amber Road kod adlı depolama sistemleri donanım ve yazılım bütünleşik, konfigürasyonu yapılmış ama bileşenleri ayrı ayrı sistemlerde de kullanılabilen çözümler sunuyor. Dört kata kadar performans artışı ve dörtte bir enerji tüketimi sunan Sun Storage 7000 serisi, kolay kurulum özellikleriyle dikkat çekiyor. Yüzde 75’lere varan maliyet tasarrufu sağlayan ürün ailesiyle üç depolama sistemi pazara sunuldu. Bu sistemler; iki terabayt depolama kapasitesi ile Sun Storage 7110, 48 terabayta kadar depolama kapasitesi sunan orta seviye depolama sistemi Sun Storage 7210 ve yarım petabayta kadar veriyi destekleyebilen depolama sistemi Sun Storage 7410 olarak sıralanıyor. Sun Storage 7000 depolama ailesi, bir depolama sisteminin kolay analizini ve optimizasyonunu sağlayan yönetim ağını sunuyor. Kurumların işlerini olumsuz yönde etkilemeden önce sorunları teşhis etmelerini ve çözmelerini sağlıyor. Sun’ın açık depolama portföyü içinde duyurduğu ilk üç sistem, Solaris,  Windows ve diğer işletim sistemleri için destek sunuyor. Diğer yandan standart yüksek hızda bilgiişlem ve teyp bağlantısı ile FISHworks Projesi’nden (Fully Integrated Software and Hardware) gelen güçlü analitik araçlarını kapsayan yönetim yazılımından oluşan bütünleşik yazılım çözümü içeriyor. Geleneksel yazılım lisansları karşısında önemli maliyet avantajı sunan bu çözüm, her bir depolama özelliği için ayrı ödeme trendini yıkıyor.


Platforma uygun program


Sun ayrıca yeni ‘Open Storage Partner Specialty Program’ adlı yeni programını ve kurumların açık depolama teknolojilerinden faydalanmalarına olanak tanıyan profesyonel hizmetlerini de duyurdu. Profesyonel hizmetler; Sun Storage 7000 ürün ailesi için kurulum, birleşik depolama veri geçiş, destek, sistem yönetimi ve değer biçme hizmetlerini kapsıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun