Telekom 19 MAYIS 2010 / 11:40

3 TB sabit diskler sorunlarla geliyor

Disk üreticisi Seagate, yılsonunda 3 TB'lık sabit disklerin piyasada olacağını duyurdu.

Disk üreticisi Seagate, yılsonunda 3 TB'lık sabit disklerin piyasada olacağını duyurdu.


Seagate'in Ürün Müdürü Barbara Craig, 3TB'lık sabit disklerin geleceğini doğruladı ancak bunun göründüğü kadar da kolay olmayacağını sözlerine ekledi.

Seagate 3 TB'lık diskleri yaratmak için yeni bir sisteme başvurdu ancak bu yeni sistem eski işletim sistemleri tarafından desteklenmiyor. 3 TB sabit diskler sadece Vista ve Windows 7'de kullanılabilecek.

İşletim sistemlerinde yaşanan bu aksaklık, 3 TB sabit diske ihtiyaç duyacak kullanıcının yeni sistemlere geçmesi ile çözülebilir. Ancak bu da yeterli olmayacak gibi... Çünkü yeni disklerle eski anakartlar da uyum göstermiyor. İşletim sistemi daha düşük maliyetlerle değişebilirken, anakartların değişme maliyeti göz önüne alındığında 3 TB'lık sabit disklerin piyasada hemen yer bulması zor gibi gözüküyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun