Teknoloji Ekonomisi 22 MART 2012 / 16:58

Zynga popüler oyun yapımcısını satın aldı

Zynga'dan popüler oyun yapımcısı için 200 milyon dolar

Çevrimiçi oyunlarıyla ünlenen Zynga, “Draw Something” oyununun yapımcısı OMGPop şirketini resmen açıklanmasa da yaklaşık 200 milyon dolara satın aldı.FarmVille, CityVille gibi popüler sosyal oyunların yapımcısı Zynga, kendini satın almalarla da büyütüyor. Yayımlandığı günden bu yana yalnızca 6 haftada 35 milyon kez indirilen popüler mobil oyun Draw Something’in yapımcısı olan OMGPop, Zynga tarafından satın alındı. Satın almanın ne kadara gerçekleştirildiği açıklanmadı ancak bedelin 200 milyon dolar civarında olduğu düşünülüyor.

2006 yıılında New York’ta kurulan OMGPop şirketinin CEO’su Dan Porter, Zynga’nın satın almasının ardından kullanıcıların Draw Something oyununun sohbet gibi yeniliklerle daha sosyal olacağını açıkladı. Ayrıca oyunda yapılan resimlerin kaydedilmesi için de daha fazla seçenek bulunacağı bilgisi verildi.

Zynga en sonki büyük satın almasını, “Words With Friends” oyununun yapımcısı Newtoy ile gerçekleştirmişti.

Popüler oyunun iTunes sürümü için http://itunes.apple.com/gb/app/draw-something-free/id488628250?mt=8

Popüler oyunun Android sürümü için https://play.google.com/store/apps/details?id=com.omgpop.dstfree adreslerini kullanabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun