Teknoloji Ekonomisi 17 EYLÜL 2012 / 17:26

Yemeksepeti 44 milyon dolar yatırım aldı

Yemeksepeti 44 milyon dolar yatırım aldı

Dünyanın en büyük yatırım fonları arasında bulunan General Atlantic, çevrimiçi yemek siparişi sitesi Yemeksepeti'ne 44 milyon dolar yatırdı. Yemeksepeti için hedef gelişmekte olan ülkeler ve yakın coğrafya.14 milyar avro fon büyüklüğüne sahip General Atlantic’in Türkiye’deki ilk yatırımının detayları Yemeksepeti’nin Genel Müdürü Nevzat Aydın ve General Atlantic Yönetici Direktörü Gabriel Caillaux’un Yemeksepeti’nde beraber düzenlediği basın toplantısında konuşuldu.

“Bu yatırımı uluslararası büyümede kullanacağız”

Bu yatırımla birlikte Yemeksepeti’ni ortaklarının ve yönetiminin değişmediğini vurgulayan Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın şunları söyledi: “Yemeksepeti’nin küresel çapta kendi alanında en büyük oyuncu olmasını hedefliyoruz. General Atlantic’ten aldığımız bu yatırımı bu doğrultuda atılmış çok önemli bir adım olarak görüyor ve bunu stratejik bir ortaklık olarak değerlendiriyoruz. Hedefimizdeki yurt içi ve özellikle yurt dışı açılımlara yönelik olarak General Atlantic’in sağlayacağı stratejik destek, atacağımız adımlarda büyük katkı sağlayacak.”

Öncelik gelişmekte olan pazarlar

Türkiye’de 6 bin 500, Rusya ve Dubai ile birlikte 8 binden fazla restoranla anlaşması bulunan ve son 5 senede yüzde 70 oranında büyüyen Yemeksepeti’nin CEO’su Aydın hedefleri ile ilgili şunları kaydetti: “Öncelikli hedeflerimiz arasında Türkiye’de yemek ile ilgili yeni projeleri hayata geçirmek ve Yemeksepeti’nin çalışmalarını yeni ülkelere taşımak yer alıyor, öncelikle gelişmekte olan pazarları hedefliyoruz ve yakın coğrafyadan başlayarak bir yayılma öngörüyoruz.”

Son senelerde Türkiye pazarını takip ettiklerini, Yemeksepeti’nin yakaladığı büyüme performansından etkilendiklerini belirten Yemeksepeti’nin azınlık hissedarı olan General Atlantic’in Yönetici Direktörü Gabriel Caillaux, “General Atlantic’in stratejisi, uluslararası piyasalarda büyüyen önemli girişimcileri desteklemek ve onlarla aktif şekilde birlikte çalışmak yönünde. Nevzat, kurucu ortakları ve Yemeksepeti ekibiyle ortaklık kuruyor olmak bize büyük heyecan veriyor. Hem Türkiye’de hem de diğer ülkelerde Yemeksepeti’nin çevrimiçi platformunu daha da genişletmeye yönelik çok büyük bir potansiyel olduğuna inanıyoruz” dedi.
YORUMLAR
ercan 17 EYLÜL 2012 / 21:05 0 0
44 m iyi para fakat artık lokal zamanı kusura bakmayiniz:)
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun