Teknoloji Ekonomisi 07 OCAK 2016 / 12:56

Yahoo tarafında işler daha da kötüleşiyor

Bir zaman internet fenomeni Yahoo’nun, sosyal medya platformlarının büyümesi ve Google’ın yükselişiyle birlikte, işleri iyice kötü bir hal almaya başlamıştı.

Yahoo'nun 2010 yılında başlayan düşüşüyle birlikte Marissa Mayer yönetime geçmiş ve şirketi yeniden bir yapılanma sürecine sokmuştu. Marissa Mayer bir süre gerilemeye engel olsa da, Yahoo istediği eski potansiyeline bir daha dönemedi.

Şirketle ilgili son haberlere göre Yahoo toplam iş gücünün yüzde 10’undan fazlasına denk gelecek bir işten çıkarma operasyonuna hazırlanıyor.  Bir hafta önce Yahoo Screen servisini de kapatmak zorunda kalan şirket, uzun bir dava süreciyle karşılaştı.  

Önümüzdeki haftalarda çeyreksel finansal raporunu açıklayacak şirket, öncesinde büyük bir işten çıkarma operasyona hazırlanıyor. Bir zamanlar internet dünyasının en önemli servislerinden biri olan Yahoo, görünüşe göre itibarını ve çalışanlarını kaybediyor. Yaklaşık 10 bin çalışanı olan Yahoo’nun toplam çalışan sayının 3 bin olması gerektiği vurgulanıyor. İşten çıkarımların tüm departmanlarda gerçekleşeceğini düşünürsek, Marissa Mayer’in üzerindeki baskının artacağı kesin.