Teknoloji Ekonomisi 21 ŞUBAT 2011 / 16:38

Xerox, Unamic/HCN'i satın alıyor

Xerox, geçtiğimiz yıl 6.4 milyar dolara satın aldığı Affiliated Computer Services (ACS) şirketinin hizmetlerini Avrupa bölgesine yayma amacıyla Türkiye’de de faaliyet gösteren Unamic/HCN adlı şirketi satın alıyor.

Xerox’un satın aldığı Unamic/HCN şirketi Avrupa’da Benelüks (Belçika, Hollanda ve Lüksemburg) ülkeleriyle, birlikte Türkiye’de hizmet veriyor. Hollanda merkezli olan Unamic/HCN, Türkiye’de telekom, sigorta, finans, perakende ve kamu sektöründeki kuruluşlara yönelik dış kaynak yolu ile çağrı merkezi hizmetleri, teknik destek, süreç yönetimi, faturalama, kredi ve tahsilat gibi iş süreci hizmetleri sunuyor. Xerox'tan gelen bilgiye göre,  Unamic/HCN şirketinin, Türkiye’de İstanbul ve Antalya’da olmak üzere iki ofisi bulunuyor.ACS’nin sunduğu hizmetler için Avrupa bölgesindeki ilk satın almasını gerçekleştiren Xerox, önümüzdeki dönemde aralarında Türkiye’nin de bulunduğu geniş bir coğrafyada büyümeyi planlıyor. Unamic/HCN’nin dünya genelinde 14 tesisi ve 2.200 çalışanı bundan sonra Xerox ACS bünyesinde faaliyet gösterecek. Satın alma, gerekli finansal işlemlerin tamamlanmasının ardından sonlandırılacak. Satın almanın sonlandırılması ile şirket “Unamic/HCN, Bir Xerox Şirketi” adıyla faaliyet gösterecek.Unamic/HCN'yi tanıyalımUnamic/HCN, Türkiye’de 2009 yılında, 300 büyük ve orta ölçekli çağrı merkezi açarak yaklaşık 35.000 kişiyi işe aldı. İşe alınanların yüzde 47’si üniversite mezunu, yüzde 48’i ise lise mezunu. Türkiye’de dış kaynak kullanılarak yönetilen müşteri ilişkileri pazarının 2007 yılındaki büyüklüğü 150 milyon avroydu. Bu pazarın 2013 yılında 400 milyon avroya ulaşması bekleniyor.Unamic/HCN, gelen aramaları teknik asistanlara yönlendiren ve müşteri hesaplarının aktivasyonu hakkında bilgi almak isteyen müşterilere cevap veren çağrı merkezleri ile pek çok sektörden çok sayıda firmaya müşteri destek hizmetleri sunuyor. Unamic/HCN, yakın zamanda sosyal medya izleme hizmeti vermeye de başladı. Unamic/HCN’nin hizmet verdiği sektörler arasında telekom, finansal hizmetler, enerji, kamu (sağlık departmanları, kentsel hizmetler ve sosyal güvenlik), e-ticaret, perakende, medya ve yayıncılık ile tüketim malzemeleri sektörleri bulunuyor."Müşteriler, bu satın almanın getirilerini çok kısa sürede görecekler"Xerox ACS İş Süreçleri Çözümleri Grup Başkanı Chris Tranquill; “İki şirketin birleşmesi ile genişletilmiş hizmetlere ulaşan Unamic/HCN müşterileri, bu satın almanın getirilerini çok kısa sürede görecekler. Xerox ACS olarak, A.B.D’nin dışına çıkarak global ağımızı genişletme yolunda önemli bir adım atmış olduk. Bu satın alma ile müşterilerimize, işlerini daha iyi yapma ve kendi müşterilerine daha iyi hizmet sunma fırsatı vereceğiz” dedi.Hollandaca, Fransızca, Felemenkçe ve Türkçe’de uzman olan Unamic/HCN, Xerox ACS’nin dünya üzerinde kullandığı geniş dil portföyüne yeni çalışma dilleri ekleyecek. Xerox ACS şu anda Amerika, İspanya, Jamaika, Arjantin ve Filipinler’i de kapsayan toplam 140 lokasyonda 20 dilde müşteri hizmeti sunuyor. Xerox ACS’nin 38.000 acentası günde 1.6 milyondan fazla çağrıya cevap veriyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun