Teknoloji Ekonomisi 18 TEMMUZ 2012 / 15:45

Xerox globalleşmeye 'kablosuz' devam ediyor

Xerox, global anlamdaki gelişmesine kablosuz telekomünikasyon şirketlerine teknik destek, veri saklama ve bilgi yönetimi hizmetleri veren WDS şirketini satın alarak devam ediyor. Kendisine yeni iş süreçleri yaratma adına dünyanın farklı ülkelerinde faaliyet gösteren başarılı şirketleri satın alan Xerox, bu politikasına kablosuz telekomünikasyon markalarına hizmet veren WDS şirketini satın alarak devam etti. Amerika, İngiltere, Güney Afrika, Singapur, Avustralya ve Yeni Zelanda’da faaliyet gösteren İngiltere merkezli WDS’in yaklaşık 2 bin çalışanı bulunuyor.

GlobalMine adı verilen bulut tabanlı bir yapı üzerinden, dünya üzerinde kullanılan milyonlarca mobil cihazın verilerini saklama, analiz etme ve birbirleri ile etkileşimini yönetmeye yönelik teknik destek hizmetleri veren WDS elde ettiği verileri, müşterilerinin gerçek zamanlı ihtiyaçlarını karşılamak, sistem kaynaklı veya müşteri deneyiminden kaynaklanan problemleri gidermek üzere kullanıyor.

Konuyla ilgili konuşan WDS CEO'su David Ffoulkes-Jones, müşteri deneyimine odaklanan kablosuz markaların, müşteri sadakati ve deneyimlerini de arttırmaya çalışacaklarını söyledi. Ffoulkes-Jones, Xerox'la birlikte bu hizmetleri global ölçekte yaygınlaştırabilecekleri için mutlu olduğunu vurguladı.

Satın almaya değinen Xerox Telekomünikasyon ve Teknoloji Grubu Başkanı Chris Tranquill, şirketlerinin müşteri hizmetleri çözüm portföyünün WDS'yle daha da büyüyeceğine inandığını ifade etti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun