Teknoloji Ekonomisi 26 EYLÜL 2011 / 09:02

Xerox Avrupa’daki hizmetleri için XL World’ü satın alıyor

Xerox XL World'ü satın alıyor

Xerox, önümüzdeki dönemde adını çağrı merkezi hizmetleriyle de duyurmaya hazırlanıyor. Xerox’un Avrupa’da gerçekleştirdiği son şirket satın alması İtalyan XL World oldu.Baskı ve kopyalamada önemli markalardan biri olan Xerox, Affiliated Computer Services (ACS) şirketini 6.4 milyar dolara satın aldıktan sonra bu şirketin uzmanlık alanları ile ilgili başarılı şirketleri satın alıyor. Böylece ACS’i dünyaya yayma stratejisini sürdüren Xerox, son olarak ünlü İtalyan Çağrı Merkezi Şirketi XL World’ü satın alarak, Avrupa’da birkaç ülke üzerinden tüm kıtaya hizmet vermeye hazırlanıyor.

Xerox, çağrı merkezi hizmetlerini Avrupa bölgesine yayma amacı ile İtalyan XL World adlı şirketi satın alıyor. XL World şirketi, Romanya ve Arnavutluk üzerinden Avrupa’ya hizmet veriyor.

ACS’nin sunduğu çağrı merkezi hizmetleri için Avrupa bölgesindeki ikinci satın almasını XL World ile gerçekleştiren Xerox, Avrupa genelinde çağrı merkezi ve iş süreçleri yönetimi hizmetleri vermeye hazırlanıyor. XL World’ün Avrupa genelinde faaliyet gösteren 4 operasyon merkezi ve bin 400 çalışanı bundan sonra Xerox ACS bünyesinde faaliyet gösterecek.

2000 yılında kurulan XL World, kurulduğu günden bugüne, ağırlıklı olarak telekom olmak üzere farklı sektörlerde gerçekleştirdiği offshore çağrı merkezi hizmetleri ile dikkat çekiyor. XL World’ün satın alınmasıyla ACS, çağrı merkezi ve iş süreçleri operasyonlarını Türkiye’de de faaliyet gösteren Unamic/HCN ile birlikte hemen hemen tüm Avrupa dillerine taşımış olacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun