Teknoloji Ekonomisi 04 NİSAN 2011 / 12:26

Vodafone SFR hisselerini 7,75 milyar avroya satıyor

İngiliz iletişim şirketi Vodafone, Fransa’da bulunan iletişim şirketi SFR’deki hisselerinin yüzde 44’ünü medya grubu Vivendi’ye nakit 7,75 milyar avro karşılığında satıyor.Vodafone’un açıklamasına göre, gelecek nakdin 4,5 milyar avroluk kısmı hissedarlara giderken geri kalan da şirketin borçlarını azaltmak için kullanılacak.

Vivendi CEO’su Jean-Bernard Levy de SFR şirketinin tüm hisselerini ellerinde bulundurdukları için memnun olduklarını açıkladı. Levy, gerçekleşen hisse alımının grubun endüstriyel gelişimi ve küresel çaptaki aboneleri açısından büyük fayda sağlayacağına inandığını ifade etti.

Anlaşmanın denetleyici kurumların da onayını alarak Haziran ayında sonlanması bekleniyor. Geçtiğimiz hafta Vodafone Hindistan’daki ortağı Essar’ın hisselerini 5 milyar dolara satın almıştı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun