Teknoloji Ekonomisi 01 NİSAN 2011 / 12:00

Vodafone ortağının payı için 5 milyar dolar ödeyecek

Vodafone ortağının payı için 5 milyar dolar ödeyecek

Hindistan'daki faaliyetlerini Essar şirketiyle birlikte sürdüren Vodafone, Hint şirketinin ortaklık payının yüzde 33'ü için 5 milyar dolar ödemeyi kabul etti. Ancak Hindistan yasalarına göre şirket en az yüzde 1 hissesini satmak zorunda.Anlaşma sonunda tamamı nakit ödenecek meblağ ile Vodafone'un ortaklıktaki toplam payı yüzde 75'e  yükselecek. Böylece iletişim şirketi herhangi bir ortağı hesaba katmadan faaliyetlerini yürütebilecek. Ancak Vodafone, şirketin en az yüzde 1 hissesini satmak zorunda.

Çünkü Hindistan yasalarına göre hiçbir yabancı şirket bir iletişim şirketinin yüzde 74'ünden fazlasını elinde bulunduramıyor. Anlaşmanın Kasım ayından önce tamamlanması bekleniyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun