Teknoloji Ekonomisi 18 ŞUBAT 2016 / 13:11

Vevo yeni üyelik modeli getiriyor

Vevo, YouTube'da yayınlanan videolardan reklamları kaldırmayı hedefliyor. Şirket, bunun için bir yol haritası belirledi.

YouTube'da müzik dinlerken çoğunlukla Vevo videolarına denk geliyoruz. Müziğin ortasında yer alan reklamlar insanın keyini kaçırırken, bu konu için kullanılan reklam engelleyici programlar her zaman başarılı sonuç vermeyebiliyor. Bu konuda çalışmalar yapmaya hazırlanan Vevo, geliştirdiği üyelik modeli ile birlikte kullanıcıları bu reklamlardan kurtarmak istiyor. Paralı üyelik modeli ile bu sorunu çözmeyi hedefleyen şirket, bir taşla iki kuş vurmak istiyor.

Reklamları ortadan kaldıran üyelik modeli ile kullanıcılarını memnun edecek olan Vevo, bir yandan da üyelik modeli sayesinde önemli bir gelir elde etmeyi planlıyor. Bunun yanı sıra ücretsiz yayın yapmaya da devam edecek şirket, bu sayede reklamverenlerin ilgisini de korumuş olacak.

Dünya genelinde aylık 17 milyar video görüntüleme sayısına sahip olan Vevo, bu hamleyle birlikte hem ücretli hem de ücretsiz reklamlı sürümüyle kullanıcılara ulaşmaya devam edecek.