Teknoloji Ekonomisi 31 MAYIS 2012 / 16:14

Vestel ve Doğa Ar-Ge konusunda güç birliği yaptı

Vestel ve Doğa Ar-Ge konusunda güç birliği yaptı

Vestel ve Doğa Koleji, “Akıllı Okul” projesini hayata geçirmek amacıyla gerçekleştirdikleri işbirliğiyle Doğa Koleji’nin birçok yeni kampüsü Vestel akıllı tahtalarıyla donatıldığı gibi yeni kampüslerde de Vestel teknoloji sınıfları kurulacak. 

İmzanalan protokolle birlikte Vestel ve Doğa Koleji Ar-Ge çalışanlarından oluşan on kişilik bir ekip, Vestel’in eğitim alanına yönelik ürünlerinin verimliliğini en üst seviyeye taşıyacak yaratıcı çözümler üretecek. Ekip 3 yıl boyunca belli bir rutinde bir araya gelerek, eğitim teknolojilerinin geliştirilmesi konusunda çalışma yürütmenin yanı sıra ortaya çıkan buluş ve yenilikler Vestel tarafından değerlendirilecek.

İşbirliği doğrultusunda, Doğa Koleji’nin yeni eğitim-öğretim yılında hizmet vermeye başlayacak Bahçehir ve Halkalı kampüslerinde “Vestel teknoloji sınıfları” açılması planlanıyor. Bu sınıflarda Vestel’in ürettiği 65 inç LED akıllı tahtalar ve bu ürün için geliştirilen yazılım sayesinde üst düzey bir eğitim koordinasyonu sağlaması hedeflenirken, dijital bilgilendirme ekranları sayesinde katlarda kullanılan mantar panolar kaldırılacak. Ayrıca, bu yıl Vestel Smart TV’ler üzerinden yayın hayatına başlayacak olan Doğa Web TV’de Doğa Koleji’nde verilen dersler ve eğitimler evden de takip edilebilecek.

Vestel'de staj imkanı doğdu

Konuyla ilgili konuşan Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Üyesi Özer Ekmekçiler, işbirliği kapsamında Doğa Koleji öğrencilerinin Vestel City’de staj yapma imkânına da kavuşacağını, bu sayede teknolojiyi yerinden gözlemleme ve deneyimleme şansına sahip olacaklarını söyledi. Ekmekçiler, Doğa Koleji’ne ilk etapta çoğunluğunu akıllı tahtaların oluşturduğu yaklaşık 400 dijital ürün temin edeceklerini ifade etti. Vestel’in teknoloji üreten bir firma olarak, yürüttüğü projelere değer katacak işbirlikleri kurmayı önemsediğini belirten Ekmekçiler, akıllı tahtanın kendisini sürekli yenileyen bir ürün olduğunu ve farklı işbirlikleriyle bu ürünü geliştirmeye devam edeceklerini aktardı.

İşbirliğine değinen Doğa Koleji CEO’su Uğur Gazanker, işbirliği ile Vestel ve Doğa Koleji Ar-Ge birimleri ortak çalışarak eğitimde teknolojinin kullanılmasıyla ilgili yeni ufuklara yelken açacağını dile getirdi. Gazanker, Bahçeşehir Kampüsü’nde Google altyapı otomasyonu desteğiyle kullanılabilecek Android sistemini sağlayacaklarını belirtirken, Doğa Koleji'nin Vestel ile ortak hareket ederek, eğitimde teknolojinin kullanılması konusunda yaratıcı çözümler üreteceğini ifade etti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun