Teknoloji Ekonomisi 18 MAYIS 2011 / 11:54

Verizon, Terremark’ı satın alma sürecini tamamladı

1,4 milyar dolara gerçekleşen satın alma Verizon’un her ölçekte hizmet verebilmek için geliştirdiği stratejileri arasında bulut bilişimin ne denli önemli olduğunu gösteriyor.Miami’de faaliyet göstermeye devam edecek olan Terremark, Verizon’ın dünya çapındaki kurumsal ve devlet müşterilerine “hizmet olarak her şey’’ sunma hedefini hızlandırarak şirketin genel büyümesine katkı sağlayacak.

Verizon Şirket Başkanı Robert Toohey “Şirketlerin BT kaynaklarını kullanma şekli temel bir değişim geçiriyor ve bu değişimin sonuçlanması Verizon’ın bütünleşik, kurumsal seviye bulut çözümleri sunması ve bu önemli sınıfta büyümesi için önemli bir dönüm noktası. Önümüzdeki aylarda güvenli ve ihtiyaca göre şekillenen bulut bilişim çözümlerimizi birleşik bir kurumsal BT platformu üzerinden sunmak için güçlerimizi birleştireceğiz” dedi.

Satın alma şirketlere neler getirecek?

Verizon ve Terremark kurumsal müşterileri ürünler, profesyonel hizmetler ve her iki şirketin güçlü kaynaklarına erişimi olan çalışanların sağladığı hizmetlerin benzersiz birleşiminden faydalanacaklar. Artık her iki şirketin müşterileri, şirketlerin daha esnek ve daha az maliyetli şekilde operasyonlarına devam etmelerine yardımcı olan sanallaştırma, yönetimli barındırma, uygulama yönetimi, depolama ve bulut bilişim gibi servisleri içeren Verizon ve Terremark hizmet ve bulut bilişim portföyüne erişme imkanına sahip olacak. Terremark ayrıca, Amerika Birleşik Devletleri tarafından da kullanılan bulut bilişim çözümleri ve tesisleri ile Verizon’ın devletler ile gerçekleştirdiği işleri büyütecek.

Ek olarak hem Verizon hem Terremark müşterileri her iki şirketin dünya geneline yayılmış veri merkezlerinden faydalanabilecek. Verizon müşterileri Terremark’ın Miami, Culpepper, VA ve Santa Clara’daki Network Erişim Noktalarına, Avrupa ve Amerika’daki tesisleri ve Dominik Cumhuriyeti, Kolombiya ve Brezilya’yı kapsayan Güney Amerika’daki veri merkezi tesislerine ulaşabilecek. Terremark müşterileri ise Verizon’ın Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya-Pasifik bölgelerine yayılmış veri merkezlerine erişebilecek.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun