Teknoloji Ekonomisi 15 EYLÜL 2011 / 16:03

Verizon CloudSwitch’i satın aldı

Cloudswitch Terremark'ın parçası oluyor

Böylece Terremark ile CloudSwitch’in birleştirilerek kurumsal hizmetlerde geliştirilmesi düşünülüyor.Verizon Communications Inc. kurumsal bulut yapısına geçişi kolaylaştırarak bulut bilişim adaptasyonunu hızlandıran çözümlere sahip yenilikçi bulut yazılım teknolojisi sağlayıcısı CloudSwitch’i satın aldığını duyurdu. Anlaşmanın detayları ise kamuya açıklanmadı.

CloudSwitch ile Terremark’ın birleştirilmesi planlanıyor. Bu sayede şirketin dünya çapındaki bulut servisinin Verizon’un melez bulut ve buluttan buluta yetenekleri ile birlikte hızlandırılması hedefleniyor.

CloudSwitch, Verizon’a bulut bilişim için önemli bir yazılım getiriyor. Bu yazılımla birlikte firmalar, uygulamalarını veya iş yüklerini, şirket veri merkezi ve bulut arasında uygulama veya altyapı katmanını değiştirmeden taşıyabilecek. Verizon Global Başkanı Bob Toohey; “Bulut bilişim pazarı, hem kurumsal müşterilerimiz hem de onların hizmet ettiği tüketiciler açısından hızla büyüyen bir fırsat” dedi.

CloudSwitch CEO’su John McEleney ise; “Verizon ile birleşmek bize yazılım çözümümüzü bulut altyapısı konusunda önemli bir oyuncuyla sunma şansı tanıdı. Bu ortaklık, bulut bilişimin geniş kitleler tarafından kabul görmesine yardımcı olacak. Özellikle de karmaşık iş yüklerini yönetme konusunda”dedi.

Verizon, bağlı şirketi Terremark üzerinden, gelişmiş üst sınıf Bilişim Teknolojileri, bulut ve güvenlik servislerini dünya çapında sunuyor. Terremark, müşterilerine, günümüzün karmaşık ve dinamik iş ortamında BT altyapılarını geliştirme ve uygulama performanslarını artırma olanağı tanıyor.