Teknoloji Ekonomisi 15 EYLÜL 2011 / 16:03

Verizon CloudSwitch’i satın aldı

Cloudswitch Terremark'ın parçası oluyor

Böylece Terremark ile CloudSwitch’in birleştirilerek kurumsal hizmetlerde geliştirilmesi düşünülüyor.Verizon Communications Inc. kurumsal bulut yapısına geçişi kolaylaştırarak bulut bilişim adaptasyonunu hızlandıran çözümlere sahip yenilikçi bulut yazılım teknolojisi sağlayıcısı CloudSwitch’i satın aldığını duyurdu. Anlaşmanın detayları ise kamuya açıklanmadı.

CloudSwitch ile Terremark’ın birleştirilmesi planlanıyor. Bu sayede şirketin dünya çapındaki bulut servisinin Verizon’un melez bulut ve buluttan buluta yetenekleri ile birlikte hızlandırılması hedefleniyor.

CloudSwitch, Verizon’a bulut bilişim için önemli bir yazılım getiriyor. Bu yazılımla birlikte firmalar, uygulamalarını veya iş yüklerini, şirket veri merkezi ve bulut arasında uygulama veya altyapı katmanını değiştirmeden taşıyabilecek. Verizon Global Başkanı Bob Toohey; “Bulut bilişim pazarı, hem kurumsal müşterilerimiz hem de onların hizmet ettiği tüketiciler açısından hızla büyüyen bir fırsat” dedi.

CloudSwitch CEO’su John McEleney ise; “Verizon ile birleşmek bize yazılım çözümümüzü bulut altyapısı konusunda önemli bir oyuncuyla sunma şansı tanıdı. Bu ortaklık, bulut bilişimin geniş kitleler tarafından kabul görmesine yardımcı olacak. Özellikle de karmaşık iş yüklerini yönetme konusunda”dedi.

Verizon, bağlı şirketi Terremark üzerinden, gelişmiş üst sınıf Bilişim Teknolojileri, bulut ve güvenlik servislerini dünya çapında sunuyor. Terremark, müşterilerine, günümüzün karmaşık ve dinamik iş ortamında BT altyapılarını geliştirme ve uygulama performanslarını artırma olanağı tanıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun