Teknoloji Ekonomisi 04 ARALIK 2015 / 10:50

Uber araçları SPOT ile renkleniyor

Özel araç ve sürücü servisi çağırma servisi Uber, kullanıcılarının çağırdıkları araçları daha kolay tanıması için yenilikler deniyor.

ABD’nin Seattle kentinde test edilmeye başlanan Uber'in SPOT adlı yeni uygulaması, kullanıcıların çağırdıkları Uber araçları daha kolay tanıyabilmesini sağlıyor. Araçların ön camına özel bir LED ışık yerleştirerek fark edilmesini sağladıkları SPOT uygulaması, LED ışıklandırmanın rengini sizin belirlemenize izin veriyor. Sarı, mavi, mor, pembe, turuncu, yeşil renklerden birini seçerek; renklendirdiğiniz araçları tanımak kolaylaşıyor.

Resmi bloğu üzerinden duyurduğu SPOT uygulamasıyla Uber, sürücü ve kullanıcıların birbirlerini daha kolay tanımasını hedefliyor. Uber’in şehir yönetimleri ve taksiciler tarafından yaşadığı sorunları düşündüğümüzde; SPOT uygulamasıyla Uber sürücülerin fark edilir olması, onlar için bir riski de beraberinde getiriyor.
ETİKETLER : Uber Taksi Uber Spot Webrazzi
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun