Teknoloji Ekonomisi 27 KASIM 2012 / 19:58

Türkiye'nin en hızlı büyüyen ikinci teknoloji şirketi Tektronik

Tektronik teknolojide en hızlı büyüyen ikinci şirket oldu

Tektronik, “Deloitte Teknoloji Fast50 2012 Programı”nda son 5 yılda yüzde 11 bin 368 büyüme oranıyla Türkiye’nin en hızlı büyüyen ikinci teknoloji şirketi oldu.Deloitte Türkiye’nin düzenlediği törende ödülü, Tektronik’in kurucusu Hakan Yavuz, Deloitte Türkiye CEO’su Hüseyin Gürer’den aldı. Deloitte Türkiye Teknoloji, Medya ve Telekomünikasyon Endüstri Lideri Tolga Yaveroğlu, gerçekleştirilen törende ,“Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye Programı’nda yer alabilmek için bir firmanın son beş yıl içinde cirosunda olağanüstü bir büyüme kaydetmiş olması gerekir. Tektronik de Türkiye’deki hızlı büyüme başarı öykülerinden birine imza attı. Vizyonlarını gerçeğe dönüştürdükleri için kendilerini alkışlıyoruz” açıklamasında bulundu.

Merkezi ülkemizde bulunan ve son beş yılda net satış gelirlerini en hızlı artıran 50 teknoloji şirketini belirlemeyi amaçlayan Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye Programı'ndaki ikinciliğin ardından Tektronik, 29 Kasım’da açıklanacak EMEA Fast500 programına da aday oldu.

Tektronik şirketini tanıyalım

Gömülü mimariye sahip uygulama veya aygıt geliştiricilerine hızlı, güvenilir ve güncel teknolojiye sahip bir ortamda çalışma yapabilmeleri için donanım-yazılım bileşenlerini içeren, teknolojik altyapı ürünlerini ve hizmetlerini sağlama misyonu ile yola çıkan Tektronik; uygulamaya hazır donanım ve yazılım entegrasyonu konusunda da uzmanlaşmıştı. Şirket;

  • Savunma sanayi için hava, kara ve deniz platformlarında veya bağımsız savunma sistemlerinde zorlu çevre şartlarında çalışan (rugged) özel görev bilgisayarları, komuta kontrol sistemleri, sinyal işleme, emniyet ve güvenlik kritik sistem çözümleri,

  • Raylı taşımacılık için işlemci kartları, HMI, interlocking, kontrol ve sinyalizasyon sistemleri,

  • Telekomünikasyon ve sayısal yayıncılık endüstrisi için yüksek performanslı işlemci kartları, ağ hızlandırıcı platformlar, 7/24 bulunabilirlik özelliklerine sahip sistemler ve OEM Blade sunucu çözümleri tasarlıyor ve bu sistemler için donanım ve yazılım entegrasyonu gerçekleştiriyor.


Diğer yandan bu endüstrilere temsilcisi olduğu, ve marketin lideri pozisyonundaki iş ortakları ile birlikte gömülü elektronik ve yazılım çözümlerini sunan şirket, yeni teknolojilerin Türkiye’ye hızlı bir şekilde getirilmesi ve uyarlanmasına imkan yaratıyor. Şirket tarafından bu çözümlerin satış öncesi ve satış sonrası destekleri, eğitim ve danışmanlıkları da sağlanıyor.

Şirketle ilgili detaylı bilgiye http://www.tektronik.com.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz. Tüm liste ve detaylar için http://www.btnet.com.tr/60894-teknolojide-en-iyiler.html adresindeki haberimizi kullanabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun