Teknoloji Ekonomisi 18 TEMMUZ 2012 / 15:17

Turkcell Superonline’a Bilişim 500’den 2 ödül birden

İnterpromedya tarafından hazırlanan ve bilişim sektörünün tek referansı olan "İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması’nda" Turkcell Superonline 2 ayrı kategoride ödül kazandı. 

“Alternatif Operatör” kategorisinde üst üste 3. yıl birinci sırada yer alan şirket, diğer ödülünü ise Özel Bölüm kategorisinde yer alan “Hizmet İhracatı’’ sıralamasında Türkiye birincisi olarak kazandı. Şirket, 2011 yılı net satış gelirlerindeyse 461 milyon liralık gelirle, bir önceki yıla göre bir sıra yükselerek 19. sıraya yükseldi.

Konuyla ilgili konuşan Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, 2008 yılında bu yana fiber optik internet için 1,4 milyar lira yatırım yaparak, 1.1 milyon haneye bu hizmeti verebilir hale geldiklerini söyledi. Yaptıkları çalışmalarla Türkiye fiber teknolojisinde G20 ülkeleri arasında İtalya’nın önünde 7. sıraya yerleştiğini belirten Erkan, son dönemde kazandındıkları yeni abonelerle de Avrupa ülkeleri arasında ilk üçe girdiklerini dile getirdi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun